9 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 1531
هفته جاری: 1531
ماه جاری: 43196
تاکنون: 17182948
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: فرهنگ سازي در کنار برخورد با دانه درشت‌ها اولويت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد
 • سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان، در جلسه کميسيون برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: فرهنگ سازي در کنار برخورد با دانه درشت ها و باندهاي سازمان يافته اولويت ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز باشد
 •  

  شاهرخي ضمن اشاره به فرامين 8ماده‌اي مقام معظم رهبري درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اين فرامين مي‌توانند نقشه راه دستگاه‌هاي متولي باشد.

  وي در ادامه به تاثير مخرب قاچاق کالا و ارز پرداخت و گفت: يکي از عنصر‌هاي مخرب اقتصاد‌هاي دنيا و به تبع آن اقتصاد ايران قاچاق کالا و ارز است.

  وي افزود: از مهمترين آسيب‌هاي جبران‌ناپذير قاچاق کالا و ارز، صدمه بر توليد، اشتغال و معيشت است.

  استاندار همدان فرهنگ‌سازي و ارتقاء آگاهي در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از عوامل مهم و نقش آفرين در پيشگيري و مقابله با اين امر مخرب دانست. وي گفت:  ابعاد و تأثيرات مخرب و غيرقابل جبران قاچاق کالا و ارز را بايد در جامعه نهادينه کرد. دستگاه‌هاي متولي با انجام ميزگردها، ساخت تيزر‌ها، پوستر و برنامه‌هاي مدون مي‌توانند در مبازره با قاچاق کالا و ارز  ايفاي نقش کنند.

  شاهرخي گفت: ازتريبون‌هاي عمومي، ظرفيت و نفوذ اثرگذاري  ائمه جمعه، رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استفاده شود.

  وي افزود: در زمينه مقابله بايد رصد، شناسايي، کنترل و برخورد با دانه‌درشت‌هاي قاچاق کالا و ارز، در اولويت باشد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1500
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.