9 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 1493
هفته جاری: 1494
ماه جاری: 43161
تاکنون: 17182937
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان : تبليغ، تحکيم و تقويت باورهاي ديني مردم، اولويت متوليان تبليغات اسلامي / حمايت همه جانبه از طرح‌ها و برنامه‌هاي اداره کل تبليغات اسلامي استان
 • سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان در ديدار با مديرکل و شوراي مديران اداره‌ کل تبليغات اسلامي استان، گفت: در شرايط کنوني، بيش از هر زمان ديگري به تبليغ، تحکيم و تقويت باورهاي ديني مردم نياز داريم و اين مهم بايد در اولويت متوليان تبليغات اسلامي باشد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، شاهرخي در اين ديدار که به مناسبت هفته تبليغ و اطلاع‌رساني ديني انجام گرفت، اظهار کرد: هفته تبليغ و اطلاع‌رساني ديني را به تلاشگران اين حوزه تبريک گفته و کوشش‌هاي ارزشمند و بي‌وقفه روحانيون در تبليغ و ترويج مباني اسلام را ارج مي‌نهيم.

  وي افزود: مباني ديني و اعتقادي ما ريشه در تاريخ ،تمدن و معنويت دارد و همدان در اين حوزه سرآمد و الگوست .

  شاهرخي در ادامه با اشاره با فعاليت هيات هاي مذهبي گفت: اقدامات هيات‌هاي مذهبي استان تاثير خوبي بر تحکيم اعتقادات ديني مردم داشته است.

  استاندار همدان افزود: تبليغ، تحکيم و تقويت باورهاي ديني مردم، در شرايط کنوني اولويت  متوليان تبليغات اسلامي است.

  وي افزود: هرچقدر در امر تبليغ و اطلاع‌رساني مباني دين اسلام در بين مردم به خوبي انجام شود، به همان ميزان، شاهد آسيب‌هاي اجتماعي و بزهکاري کمتري در اجتماع خواهيم بود.

  شاهرخي گفت: از نتايج تبليغ، اطلاع‌رساني و ترويج مباني ديني، خودسازي اجتماعي در بين آحاد جامعه است.

  وي در پايان ضمن اعلام حمايت و پشتيباني از طرح‌ها و برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي استان گفت: در راستاي تقويت روحانيت و برنامه‌هاي آن‌ها از کليه ظرفيت و امکانات موجود بهره خواهيم برد. تا کنون در پاسداشت روحانيت و مقام علماي حوزوي از هيچ  کمکي دريغ نشده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1515
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.