9 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 10
امروز: 1379
هفته جاری: 1379
ماه جاری: 43044
تاکنون: 17182925
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: تشکيل کميته عالي نظارت، براي بررسي مصوبات کميسيون ماده 100 قانون شهرداري / اکو سيستم دامنه شمالي الوند را قرباني ساخت و سازهاي غير قانوني نخواهيم کرد
 • سيدسعيد شاهرخي، استاندار همدان در صحن شوراي اسلامي شهر همدان، مطرح کرد: از عملکرد کميسيون ماده 100 شهرداري همدان به دليل صدور برخي مجوزها و گذر از تخلفات با پرداخت جريمه گلايه داريم. تبديل تخلفات ساختماني به جريمه، فقط در زماني مجاز است که با اصول شهرسازي مغايرت نداشته باشد.
 •  

  شاهرخي درباره جايگاه و شأن شورا، گفت: در فلسفه حکومت جمهوري اسلامي اصول اسلامي، شريعت اسلام، حق امور مردم و تعيين سرنوشت آن‌ها توسط خودشان مورد تأکيد قرار گرفته است، دولت هم در راستاي احترام به دموکراسي و رأي مردم از شوراي شهر براي خدمت‌رساني بيشتر به مردم حمايت مي‌کند.

  استاندار همدان در صحن علني شوراي شهر همدان که به منظور بررسي و تبادل نظر مسائل و مشکلات شهر که با حضور فرماندار، شهردار، مديران کل ميراث فرهنگي، راه و شهرسازي و شرکت آب و فاضلاب استان برگزار شد، گفت: همدان داراي سابقه تاريخي و فرهنگي با فيلسوفان و مفاخر علمي، ديني و ادبي است به همين علت انتظارات از شوراي شهر بالاست بنابراين براي اين شهر بايد کارهاي بزرگ انجام داد که اين امر نيازمند نگاه بلند است.

  وي با بيان اينکه شوراي شهر علاوه بر اين‌که بايد هم‌افزايي دروني داشته باشد، بايد قدرت تعامل و همکاري همه مجموعه‌ها را هم بالا ببرد، گفت: آمادگي انجام کارهاي بزرگ‌تر در همدان را داريم و شورا و ‌شهرداري هم بايد کارهاي ماندگار و بزرگي انجام دهند.

  خروجي تصميمات شوراي شهر تسهيل‌گر زندگي مردم باشد

  شاهرخي با اشاره به اين‌که شورا بايد در راستاي فعاليت شهر از دستگاه‌ها کمک بخواهد، افزود: بايد به گونه‌اي تصميم‌گيري و اجرا کنيم که موجب تسهيل زندگي مردم شود، رفاه را بالاتر ببرد و سرمايه‌ها را افزايش دهد.

  وي با تأکيد بر اينکه شهر را بايد با فکر و انديشه اداره کرد، ادامه داد: اتکاي همدان بايد به تئوري علمي و برنامه‌ريزي باشد همچنين در مورد مسائل تخصصي و برخي از مشکلات شهر بايد اظهارات علمي و کارشناسي داشته باشيم و از مطرح کردن مسائل غيرکارشناسي و احساسي پرهيز کنيم.

  وي، گفت: از شوراي شهر و شهرداري مي‌خواهيم براي کسب درآمد به فکر  درآمدزايي پايدار باشند و طرح‌هايي را مصوب و اجرا کنند که درآمد پايدار براي شهر ايجاد کند و نگاهشان به جيب مردم و افزايش تعرفه‌ها نباشد.

  استاندار همدان بيان کرد: سرمايه‌گذاري يکي از عناصري است که مي‌تواند شهر را نجات دهد و مشکلات اقتصادي را حل کند بنابراين بايد براي سرمايه‌گذار فرش قرمز پهن کنيم و اگر قبول داريم سرمايه يک جريان سيال است بايد جايي براي سرمايه‌گذار باز و از او حمايت کنيم.

  شاهرخي تصريح کرد: رسانه‌ها در رابطه با مواردي مانند جاده زيگزاگ گنجنامه علمي و کارشناسي برخورد کنند، اين قضيه دستگاه‌هاي متولي مانند محيط زيست، منابع طبيعي و ... دارد که بايد حساس باشند و اگر خسارتي به جاده وارد شده باشد، مدعي شوند.

  وي با اشاره به اينکه دامنه شمالي الوند يک نعمت طبيعي بي‌بديل است، تأکيد کرد: تحت هيچ شرايطي اجازه دخل و تصرف در آن را نمي‌دهيم، اين منطقه احتياج به کارهاي علمي و کارشناسي شده دارد و طرح جامعي براي اين منطقه درنظر داريم.

  مشکل مسکن؛ مشکل کشوري

  شاهرخي درباره مشکل مسکن در همدان هم گفت: اين مشکل خاص استان همدان نيست و کشوري است، دولت به دنبال حل اين مشکل است، امروز شهرونداني که مي‌خواهند در رفاه باشند در برج زندگي مي‌کنند پس چرا برج سازي را در همدان رواج ندهيم؟ اين موضوع بايد کارشناسي شود و ما آمادگي داريم هر طرحي که شهرداري و شوراي شهر ارائه دهند را براي بهبود وضعيت مسکن انجام دهيم.

  استاندار همدان با اشاره به اينکه تورم و گراني مسکن در کشور واقعيت دارد، خاطرنشان کرد: در اين شرايط بايد عاقلانه از ظرفيت‌ها استفاده کنيم و شوراي شهر همدان هم مي‌تواند در اين راستا پيشنهادات کارشناسي را ارائه کند.

  وي اضافه کرد: يک درخت نبايد در شهر از بين برود يا جاده و عمليات ساختماني خلاف طرح جامع دامنه شمالي الوند صورت بگيرد، از شوراي شهر و شهرداري مي‌خواهيم از اين به بعد اين امر را جدي بگيرند و گروهي نيز بر عملکرد ماده 100 نظارت خواهد کرد.

  شاهرخي در رابطه با ايجاد شهر حورا هم گفت: فعلاً درباره اجراي اين شهر به جمع‌بندي نرسيديم و بايد پشتوانه قوي علمي و کارشناسي در اين ‌مورد وجود داشته باشد همچنين طرح تفصيلي شهر نهايي شده و با اجراي آن تسهيل در زندگي مردم فراهم مي‌شود.

  وي با بيان اينکه در حوزه گردشگري به دنبال کارهاي کلان هستيم، گفت: 240 هکتار زمين براي ايجاد ساخت فضاي تفريحي به شهرداري همدان واگذار شده است و انتظار داريم اين ارگان هر چه سريع‌تر با مطالعه و نظر کارشناسي به نتيجه برسد.

  استاندار همدان درباره قطار شهري همدان نيز مطرح کرد: رديف اعتباري براي قطار شهري همدان درنظر گرفته شده تا همدان هم صاحب قطار شهري شود و مشاور و سرمايه‌گذار نيز جلسه‌اي در اين راستا داشته‌اند.

  شاهرخي با تأکيد بر اينکه شهرداري و شورا به مناطق حاشيه شهر توجه بيشتري داشته باشند، افزود: بايد از اين مناطق بازديدي به عمل آيد و با بررسي کارشناسانه به ساکنان آن‌ها خدمات ارائه کرد، ما هم آماده انجام کارها هستيم.

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1322
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.