8 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 1154
هفته جاری: 32627
ماه جاری: 66039
تاکنون: 16699753
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: در حفظ سلامت شهروندان با کسي مماشات نداريم
 • استاندار همدان با نهادهاي مسئول اتمام حجت کرد: در حفظ سلامت شهروندان با کسي مماشات نداريم
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان  سيد سعيد شاهرخي، در ستاد استاني پيشگيري، کنترل و هماهنگي مقابله با کرونا گفت:کميته اطلاع رساني هر روز تشکيل و شايعات فضاي مجازي بررسي شود.

  شاهرخي با بيبان اينکه صدا و سيما از افراد و پزشکان متخصص در برنامه تلويزيوني دعوت کرده تا آنها از منظر علمي و پزشکي به بيان نکات و هشدارهاي پيشگيرانه بپردازند افزود: ستاد ملي پيشگيري از کرونا درباره تعطيلي و آغاز به کار دانشگاه ها و مدارس تصميم گيري مي‌کند و در اين باره اختياري به استان‌ها داده نشده است بنابراين نبايد در اين زمينه سليقه‌اي و شخصي عمل کرد.

  وي تاکيد کرد: اداره کل آموزش و پرورش نبايد اجازه داير شدن کلاس خصوصي را بدهد چراکه با توجه به تعطيلي مدارس به منظور پيشگيري از شيوع کرونا ويروس داير شدن کلاس هاي خصوصي توجيهي ندارد.

  استاندار با تاکيد بر اينکه تيم کنترل جاده‌اي داير شود عنوان کرد: هر چند نمي توان منع تردد به استان را ايجاد کرد اما مي توان با همکاري علوم پزشکي، هلال احمر و پشتيباني نيروي انتظامي و راه اندازي تيم کنترل جاده اي، وضعيت مسافران ورودي به استان را بررسي کرده و در صورت مشکوک بودن به ويروس کرونا انها را تحت نظر قرار داد.

  شاهرخي گفت: بازرسان نسبت به رصد فروشگاه ها و جلوگيري از استفاده از چرخ و سبد براي خريد اقدام کنند و تا اطلاع ثانوي نبايد اجازه استفاده شهروندان از چرخ و سبد در فروشگاه ها را داد.

  وي تاکيد کرد: سرو صبحانه، نهار و شام در ادارات ممنوع بوده و بوفه و آشپزخانه ها بايد تعطيل شوند.

  استاندار افزود: فعاليت سالن هاي ورزشي عمومي و خصوصي، استخرهاو کلوپ هاي کامپيوتري و قليان سراها همچنان ممنوع است.

  شاهرخي عنوان کرد: درصورت بروز تخلف دستگاه هاي مسئول برخورد کنند.

  استاندار با بيان اينکه پايانه ها به نحوه ضد عفوني ترمينال هاي مسافربري نظارت کنند اظهار داشت: فعاليت شهرداري در امر مبارزه با کرونا قابل قبول نيست. شهرداري و شوراي شهر بايد پاي کار باشند.

  وي اظهار داشت: تيم بازرسي با مسووليت جانشين سپاه استان همدان وضعيت اجراي مصوبات توسط دستگاه‌ها را رصد کرده و بدون تعارف و اغماض آنها را گزارش کند.

  استاندار تاکيد کرد: معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان روزانه نشست هايي با حضور تعزيرات و سازمان صنعت و معدن تجارت برگزار کرده و وضعيت بازار از نظر مواد شوينده، ماسک و ديگر ملزومات مورد نياز براي کنترل ويروس کرونا را با دقت بررسي کند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1739
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.