5 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 7117
هفته جاری: 7117
ماه جاری: 40529
تاکنون: 16683629
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان : دستگاه‌هاي متولي نسبت به فعال نمودن تمامي دوربين‌هاي ثبت تخلف اقدام کنند
 • استاندار همدان تاکيد کرد: دستگاه‌هاي متولي نسبت به فعال نمودن تمامي دوربين‌هاي ثبت تخلف اقدام کنند
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي، در نشست راهبردي تصادف شهرداري‌هاي استان همدان، گفت: بايد نسبت به رفع نواقص دوربين‌هايي که مشکل فني دارند اقدام کرده و همه 66 دوربين تا پايان ارديبهشت سال آينده در جاده‌هاي اين استان فعال شود.

  شاهرخي افزود: اداره کل حمل و نقل و پايانه‌ها نصب دوربين در جاده هاي اصلي را سرعت ببخشند.

  استاندار همدان در ادامه بااشاره به اقدام غير قانوني پيمانکار متولي نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف، گفت: با وجود خريد تعداد مورد نياز دوربين توسط شهرداري و نصب 10 دوربين در سطح شهر و غيرفعال شدن آن‌ها توسط پيمانکار قابل قبول نيست.

  وي افزود: بنابراين، شهرداري بايد نسبت به تعيين تکليف اين موضوع اقدام کرده و در صورت نياز، پرونده جهت پيگيري تحويل دادستاني شود.

  شاهرخي در ادامه به دوربين‌هاي مورد نياز ثبت تخلف در مسير‌هاي برون‌شهري پرداخت و در اين ‌باره گفت: براي نصب دوربين‌هاي مورد نياز در جاده‌هاي برون شهري نيز اگر مشکلي وجود دارد اداره کل حمل و نقل و پايانه ها نسبت به پيگيري موضوع به همراه اينجانب در وزارت راه و شهرسازي اقدام کند.

  وي در ادامه افزود: هر گونه موانعي در اجراي اين کار پيش از پايان سال گزارش شود.

  استاندار همدان ميزان کاهش حوادث رانندگي در استان را مثبت اعلام کرد و در اين‌باره گفت: دولت مکلف به کاهش 31 درصدي حوادث رانندگي به نسبت تعداد 10 هزار خودرو تا پايان برنامه ششم شده است.  همدان تا پايان سال سوم برنامه 29.1 درصد اين آمار را محقق کرده و تا پايان برنامه به طور حتم از آمار پيش‌بيني شده عبور مي‌کند. براي تسريع در برنامه کاهش تصادفات درون و برون شهري بايد اقداماتي اجرا شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: 10 طرح که در کاهش سوانح و تلفات جاده‌اي موثر هستند به استانداري اعلام کنيد به طور حتم هزينه مورد نياز براي اجراي اين طرح‌ها در کمترين زمان، تامين و تخصيص مي‌يابد.

   وي  در ادامه تصريح کرد: نبايد منتظر مشاور طرح بود بلکه هر يک اعضاي جلسه ترافيک بهترين مشاوران و کارشناسان هستند.

  استاندار در ادامه تاکيد کرد که تا پيش از پايان سال مسيرهايي که با اجراي طرح‌هايي همچون نصب دوربين، علائم، خط‌کشي و ديگر مسائل ايمن مي‌شوند، در برنامه کوتاه مدت قرار داده شوند. چون با نزديک شدن به روزهاي پاياني سال، ايمن سازي جاده‌ها بايد با قوت ببيشتري پيگيري شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/14   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1855
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.