5 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 14
امروز: 6984
هفته جاری: 6984
ماه جاری: 40396
تاکنون: 16683566
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  پيام استاندار همدان به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختکاري
 • سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان در پيامي هفته منابع طبيعي را به عموم مردم تبريک گفت.
 • متن پيام به شرح زير است:

  هفته منابع طبيعي و روز درختکاري فرصتي است تا اين سنت حسنه را که از نياکان ما برجاي مانده است به فرزندان خود آموزش دهيم و به رسم ميراث داري و امانت داري، در کاشتن نهال و گسترش زندگي بر اين کره خاکي کوشا باشيم.

  امروز حفاظت و احياء عرصه هاي ملي فراتر از وظايف اداري تعريف شده است و نجات مشکلات زيست محيطي يک تکليف انساني و ملي است که همه ما بايد با همراهي همديگر تلاش کنيم وضعيت کنوني طبيعت اطرافمان را بهبود ببخشيم و حداقل درحالت تثبيت شده قرار دهيم.

  بي شک حفظ منابع طبيعي بعنوان جهادي عظيم در راستاي توسعه پايدار و توجه به نسل فعلي و آتي کشور بشمار مي آيد و منابع طبيعي در توسعه اقتصادي و اجتماعي جامعه نقش مهمي داشته و بايد بيش از پيش مورد توجه برنامه ريزان قرار گيرد .

  پانزدهم اسفندماه، روز درختکاري و آغاز هفته منابع طبيعي را به تمامي دوستداران طبيعت و بهره برداران عرصه هاي منابع طبيعي تبريک عرض مي نمايم و اميدواريم بعنوان هميار طبيعت عمل نمائيم و با کاشت يک نهال، ايراني سرسبز و عاري از هرگونه مشکلات زيست محيطي داشته باشيم.

   

  سيد سعيد شاهرخي

  استاندار همدان

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 288
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.