5 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 8
امروز: 7272
هفته جاری: 7272
ماه جاری: 40684
تاکنون: 16683730
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: سند آمايش استان نقشه راه دستگاه‌هاي اجرايي خواهد بود
 • استاندار همدان با بيان اينکه نگاه مجموعه مديريتي استان در سند راهبردي توسعه، برنامه محور است گفت: سند آمايش استان نقشه راه دستگاه‌هاي اجرايي خواهد بود.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان افزود: راستي آزمايي و گزارش عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي انجام شده است.

  شاهرخي با اشاره به اينکه عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي طبق سند راهبردي سنجيده مي‌شود عنوان کرد: از الزامات ادامه همکاري ما با مديران دستگاه‌هاي اجرايي، داشتن نگاه برنامه محور است.

  وي خاطر نشان کرد: ملاک ما در تدوين اسناد راهبردي استان، نگاه به اسناد بالادستي و نظر کارشناسان بوده است.

  استاندار با تاکيد بر اينکه در مطالعات برنامه آمايش استان همدان، بيشتر از نظر کارشناسي شده توسط متخصصان استفاده شده است اظهار داشت:مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد توجه ويژه‌اي به سند آمايش استان داشته باشند.

  شاهرخي گفت:مديران  بايد بر روي سند آمايش استان مطالعات لازم را با دقت و کارشناسي انجام دهند.

  استاندار در ادامه افزود: مديراني که به مباحث سند آمايش استان همدان نقد دارند و يا نکاتي را که فکر مي‌کنند بايد با اين سند افزوده شود، تا پيش از نهايي شدن سند به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان ارائه کنند.

  وي با بيان اينکه  از اساتيد متخصص در دانشگاه بوعلي همدان براي نظارت بر برنامه آمايش استان استفاده شود عنوان کرد:سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، بستري فراهم کند تا دانشگاه نقش موثر‌تري در فرآيند برنامه آمايش ايفا کند.

  شاهرخي خاطر نشان کرد: مديران دستگاه‌هاي اجرايي با مشاوران طرح آمايش استان و سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان هم‌فکري و گفت‌وگو کنند تا ابهامي در اين برنامه وجود نداشته باشد.

  استاندار با تاکيد بر اينکه محورهايي که به صورت جمع‌بندي در برنامه آمايش ارائه شده را مثبت ارزيابي مي‌کنم گفت: مديران دستگاه‌هاي اجرايي تا پايان سال 98 وقت دارند نظرات خود را در باره سند آمايش ارائه کنند.

  در پايان وي تاکيد کرد: در تخصيص اعتبارات هزينه‌اي، ملاک ما بودجه مصوب دستگاه‌ها است.

  در اين جلسه دو کتاب با عنوان‌هاي تحليل منابع درآمدي استان همدان(1379-1385) و برنامه اجرايي برنامه ششم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان همدان(1396-1400) توسط سيدسعيد شاهرخي استاندار همدان و دکتر اسکندر صيدايي رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان رونمايي شدند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 276
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.