5 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 7220
هفته جاری: 7222
ماه جاری: 40634
تاکنون: 16683700
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: از سفر به استان همدان خودداري شود
 • استاندار همدان تاکيد کرد: به منظور حفظ سلامت مردم و کنترل ويروس کرونا، در ايام نوروز از پذيرش مسافر و گردشگر در استان همدان معذوريم.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در چهارمين ستاد استاني پيشگيري، کنترل و هماهنگي مقابله با کرونا ويروس افزود: هيچ گونه اسکاني در استان نداريم.

  وي با تاکيد بر اينکه مهمانسراهاي ادارات، مدارس و ستاد اسکان استان و خانه مسافرها از پذيرش مسافر ممنوع هستند اظهار داشت: مهمانسراي هيچ دستگاه دولتي به هيچ عنوان نبايد فعال باشد.

  شاهرخي گفت: هيچ يک از ستادهاي اسکان دولتي ازجمله  آموزش و پرورش، تربيت بدني و شهرداري نبايد فعال شوند.

  استاندار با بيان اينکه مدارس و دانشگاه‌هاي سراسر استان همدان تا پايان سال تعطيل هستند افزود: کادر اداري آموزشگاه‌ها به ترتيبي که وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرده و همچنين آيين‌نامه آموزش و پرورش استان، بايستي طبق برنامه ابلاغي حضور داشته باشند.

  وي با اشاره به اينکه تمامي تصميمات به خاطر سلامت مردم و کنترل ويروس کرونا در استان همدان است خاطر نشان کرد: موزه‌هاي استان و آرامگاه بوعلي سينا تعطيل مي‌باشند.

  شاهرخي عنوان کرد: ماموريت و مرخصي مديران ممنوع است و هرگونه خروج از محل ماموريت، تحت هر عنواني اعم از ماموريت اداري يا مرخصي معاونان استاندار، فرمانداران، بخشداران، شهرداران، مديران دستگاه هاي اجرايي استان و مديران کل ستادي استانداري ممنوع است.

  استاندار در ادامه افزود: مسئول تهيه، توزيع و نظارت بر اقلام مورد نياز بهداشتي در استان سازمان صنعت،معدن و تجارت است.

  شاهرخي با بيان اينکه مردم، جمعه آخر سال را به باغ بهشت نروند خاطر نشان کرد: با توجه به نزديک شدن به جمعه پاياني سال و رسم ديرنه مردم درباره حضور در باغ بهشت انتظار مي رود رسانه ها و صدا سيما درباره حضور نيافتن مردم در باغ بهشت و قرائت فاتحه از خانه، اطلاع رساني کنند تا شاهد مبتلا شدن افراد به ويروس کرونا در اماکن پرازدحام نباشيم.

  وي گفت: بر نحوه تهيه و توزيع اقلام بهداشتي مورد نياز مردم نظارت و بازرسي دقيق صورت گيرد و ميزان توليد، توزيع، کمبودها، نيازها و اقدام هاي انجام شده براي رفع کمبودها مشخص شود.

  استاندار در ادامه افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت با اتحاديه هاي مربوطه درباره رعايت بهداشت در نانوايي ها و آرايشگاه ها توصيه ها و هشدارهاي لازم را ارائه دهد.

  شاهرخي در پايان افزود: دشمنان نظام و انقلاب اسلامي در زمينه ويروس کرونا با بهره گيري از امپراطوري رسانه اي اقدام به نشر اکاذيب، تشويش اذهان عمومي و  بازي با احساسات مردم مي کنند که بايد مراقب اين توطئه ها باشيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 322
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.