5 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 2598
هفته جاری: 7824
ماه جاری: 29880
تاکنون: 17135693
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: محدوديت‌هاي جديد ستاد ملي در استان اجرا مي‌شود
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در ستاد مقابله با کرونا گفت: قرار است محدوديت هاي جديدي بر اساس وضعيت هر شهرستان ابلاغ و اعمال شود که هدف از اعمال اين محدوديت ها افزايش حساسيت مردم نسبت به اين ويروس و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي با بيان اينکه سرعت انتشار کرونا رو به افزايش است تاکيد کرد: حضور مبتلايان به کرونا در اجتماع جرم است چرا که منجر به افزايش آمار مبتلايان به کرونا مي‌شود. مبتلايان به کرونا و افراد مشکوک نبايد در جمع و دورهمي‌ها حضور يابند چرا که موجب شيوع بيماري مي‌شوند.

  وي گفت: افراد مبتلا به ويروس کرونا بايد از جمع جدا شده و در قرنطينه خانگي به سر ببرند چرا که حضور آنها در بين مردم موجب گسترش بيماري مي‌شود.

  شاهرخي اضافه کرد: برخي از مبتلايان به کرونا به اين موضوع مهم بي‌توجهي کرده که اين اقدام آنها از منظر قانوني جرم است و بايد دانشگاه علوم پزشکي به عنوان متولي بخش سلامت اين موضوع مهم را در اذهان عمومي نهادينه کند.

  استاندار همدان بيان کرد: يکي از راهکارهاي موثر براي جلوگيري از حضور افراد کرونايي در اجتماع، بالا رفتن آمار تست‌ها و بيان سريع نتيجه آزمايش به بيماران است.

  شاهرخي افزود: در صورت آگاهي زودهنگام افراد از ابتلا به کرونا در مراحل اوليه و اقدام براي درمان، به طور حتم در اجتماع حضور نيافته و منجر به سرايت بيماري به ده‌ها تن ديگر نمي‌شوند.

  وي اضافه کرد: به دنبال اعمال محدوديت براي فعاليت اصناف از ساعت ??؛ بازاريان و کسبه همکاري خوبي در اجراي اين طرح کردند بازرسان نيز حضور توام با اقتدار و برخورد همراه با ادب و احترام با صنوف داشتند.

  استاندار همدان با بيان اينکه بيشتر صنوف مصوبات ستاد کرونا را رعايت کردند گفت: با توجه به گسترش و جهش ويروس کرونا و بالا رفتن سرعت انتشار آن به نسبت اپيدمي نخست اين بيماري، مي‌طلبد مردم با حساسيت بيشتري نسبت به رعايت شيوه‌نامه هاي بهداشتي تلاش کنند.

  شاهرخي گفت: قرار است محدوديت هاي جديدي بر اساس وضعيت هر شهرستان ابلاغ و اعمال شود که هدف از اعمال اين محدوديت ها افزايش حساسيت مردم نسبت به اين ويروس و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي است.

  وي بيان کرد: پيش نويس طرح آماده و بر اساس آن شهرستان‌ها و مجري طرح مشخص مي‌شود در اين ميان از دانشگاه علوم پزشکي انتظار مي‌رود وضعيت ?? شهرستان را احصا کرده تا بتوان مقدمات اجراي طرح را در حوزه اجتماعي و سياسي تا هفته آينده مهيا کرد.

  استاندار همدان ادامه داد: مردم بايد بدانند که ويروس همچنان وجود دارد و با توجه به اينکه تاکنون دارو و واکسن قطعي پيدا نشده تنها راه مقابله با آن رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي است.

  شاهرخي گفت: بيش از 92 درصد افراد بستري به علت حضور در مجالس، تجمع و دورهمي هاي خانوادگي، عروسي و عزا به اين ويروس مبتلا شدند بنابراين براي کاهش اين آمار بايد با شيوه هاي مختلف مردم را از حضور در مراسم و اجتماع منع کرد.

  وي گفت: برخي افراد با وجود اينکه از اين بيماري و راه هاي انتقال آن آگاهي دارند اما شيوه نامه‌هاي بهداشتي را رعايت نمي کنند که بايد با اين افراد نيز با تدبير برخورد و آنها را ارشاد کرد.

  وي بيان کرد: نيروهاي دانشگاه علوم پزشکي در خط مقدم مقابله با ويروس کرونا هستند بنابراين از تلاش پرسنل اين مجموعه و کادر درمان اقدام لازم با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي صورت مي‌گيرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/26   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 291
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.