8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 16
امروز: 2299
هفته جاری: 50011
ماه جاری: 66673
تاکنون: 15879817
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: امنيت بالاي ايران در خاورميانه زمينه ساز سرمايه گذاري است+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان با بيان اينکه امنيت بالاي ايران در سطح خاورميانه زمينه ساز سرمايه گذاري توسط کشورهاي خارجي شده گفت: شرايط بسيار مناسب براي سرمايه گذاران در همدان مهيا شده است.
 • سيدسعيد شاهرخي روز يکشنبه در ديدار با اشتفان شولتز سفير اتريش در تهران اظهار داشت: در قانون اساسي جمهوري اسلامي حمايت از سرمايه گذاري خارجي بسيار تاکيد شده و استان همدان با ظرفيت و پتانسيل هاي موجود زمينه امن و مناسب را براي سرمايه گذاران ايجاد کرده است.
  وي بيان کرد: ايران امروز از امن ترين کشورهاي منطقه خاورميانه است و شرايط را براي فعاليت در استان هاي مختلف به ويژه همدان بيشتر فراهم کرده است.
  شاهرخي با اشاره به اينکه روابط ايران و اتريش ريشه در تاريخ دارد گفت: اين روابط به قرن شانزدهم باز مي گردد و امروزه نيز 40 هزار ايراني با صفا و صميمت در کنار مردم اتريش در اين کشور زندگي مي کنند. 
  وي افزود: در استان همدان سه هزار و 500 سال مدنيت وجود دارد و يکي از تاريخي ترين شهرهاي کشور است ضمن اينکه يک هزار و 800 اثر فاخر تاريخي و طبيعي در اين استان داريم.
  استاندار همدان خاطرنشان کرد: پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين امسال به عنوان پايتخت گردشگري آسيا نيز انتخاب شد و افتخار ميزباني از کشورهاي مختلف را داشتيم.
  وي ادامه داد: استان همدان با توجه به ظرفيت هايي در حوزه کشاورزي، صنعت و معدن با تنوع مواد معدني و نيز گردشگري ، داراي رونق اقتصادي خوبي نسبت به ساير استان هاي کشور است.
  شاهرخي خاطرنشان کرد: سرمايه گذاري بخش خصوصي در استان همدان و در بخش کشاورزي و صنايع تبديلي به ويژه سيب زميني، کشمش ، صنايع غذايي و لبني داراي رونق چشمگيري است.
  وي يادآور شد: همچنين فعاليت يک هزار و 107 واحد صنعتي فولاد، مواد معدني و پتروشيمي و شهرت جهاني در صنايع دستي و آوازه جهاني شهر سفال لالجين از جمله مزيت هاي اين استان است.
  استاندار همدان ثبت جهاني انگور ملاير به عنوان پنجاه و سومين محصول کشاورزي جهان را مورد توجه قرار داد و افزود: جاذبه هاي گردشگري و طبيعي همدان نيز زمينه اقتصادي شدن سرمايه گذاري را مهيا ساخته است.
  شاهرخي ابراز اميدواري کرد با توجه به ارتباط 2 کشور که ريشه در تاريخ دارد در آينده با بهره مندي از فرصت هاي موجود شاهد گسترش روابط بين همدان و اتريش باشيم.
  اشتفان شولتز سفير اتريش در تهران در سفري 2 روزه به همدان ، نشست هايي پيرامون روابط 2 جانبه در حوزه هاي گردشگري، مديريت شهري، اقتصادي و فرهنگي با مسئولان اجرايي اين استان برگزار مي کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2689
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.