8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 17
امروز: 2405
هفته جاری: 50117
ماه جاری: 66779
تاکنون: 15879896
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  سفير اتريش: ايران از امن ترين کشورهاي جهان است+تصاويردرگالري
 • سفير اتريش در تهران گفت: ايران از امن ترين کشورهاي جهان است و يک موسسه معتبر تحقيقاتي بريتانيا نيز اين ادعا را اثبات کرد.
 • به گزارش ايرنا «اشتفان شولتز» در ديدار با سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان اظهار داشت: کشور اتريش هم اکنون رياست دوره اي اتحاديه اروپا را برعهده دارد و اراده و خاص کشور ما همکاري هرچه بهتر با ايران است.
  وي بيان کرد: روابط کشور ايران و اتريش قدمت 700 ساله دارد و در اين بين همدان نيز نقش محوري در ارتباط 2 کشور داشته است.
  سفير اتريش در تهران هدف از حضورش در همدان را شروع همکاري در حوزه هاي مختلف گردشگري، صنعتي، فرهنگي، کشاورزي و اقتصادي دانست و گفت: مسئوليت پذيري و اخلاق مداري 2 هدف مهم است که به تعادل در ميان همکاري ها استحکام مي بخشد و مي خواهيم اين همکاري بين اتريش و همدان تامين شود.
  اشتفان شولتز خاطرنشان کرد: در گذشته همکاري صنعتي بين کشور اتريش با شرکت فولاد ويان همدان وجود داشته و اکنون گسترده تر از قبل مي خواهيم روابط 2 کشور بر پايه اقتصاد و سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف انجام شود.
  وي بيان کرد: تمرکز بر صنعت گردشگري و خدماتي که مي توان از اين بخش بهره مند شد از اهداف اين ديدار است که در روابط بين همدان و اتريش تعامل هاي گسترده اي را ايجاد مي کند.
  سفير اتريش در تهران با بيان اينکه ايجاد بنگاه هاي اقتصادي و برقراري ارتباط در اين حوزه نيز مورد تاکيد است گفت: اکنون 97 درصد از بنگاه هاي اقتصادي کشور اتريش را کوچک و متوسط تشکيل مي دهند که در حوزه گردشگري فعاليت داشته و جزو 20 کشور مرفه دنيا نيز محسوب مي شويم.
  وي يادآور شد: انتقال تجربه ، قدرت و توان بنگاه هاي بزرگ و کوچک به ويژه بخش خصوصي در عرصه هاي مختلف مي تواند در تحول اقتصادي 2 کشور مثمرثمر باشد.
  سفير اتريش با استقبال از همکاري در زمينه کشاورزي به ويژه ايجاد و توليد انرژي هاي تجديد پذير گفت: پيش از اين نيز يک شرکت بلغارستاني با مديريت اتريشي در حوزه انرژي هاي نو با همدان همکاري داشته و اين روابط توسعه مي يابد.
  وي با ابراز علاقه مندي در توسعه فرهنگي با همدان گفت: همکاري فرهنگي با هدف حفظ سنت و هويت سنتي را گسترش مي دهيم و مايل هستيم همدان ميزبان جشنواره فيلم هاي اروپايي ايران در سال آينده باشد.
  سفير اتريش در پايان اين نشست تنديس سنگي گنج نامه را به عنوان يادبود از استاندار همدان دريافت کرد.
  اشتفان شولتز هم چنين کتاب و لوح فشرده فرهنگي پيرامون ويژگي هاي کشور اتريش را به استاندار همدان اعطا کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 345
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.