8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 2190
هفته جاری: 49902
ماه جاری: 66564
تاکنون: 15879728
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: دولت با تدبير در برابر بدعهدي آمريکا ايستاد+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان با اشاره به تصميم شوراي امنيت ملي و مواضع رييس جمهوري در برابر خروج آمريکا از برجام گفت: 18 ارديبهشت سالگرد خروج غيرقانوني آمريکا از برجام بود و دولت در يک سال گذشته با تدبير در برابر اين بدعهدي آمريکا و همپيمانانش ايستاد و برخورد کرد.
 • به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي روز پنجشنبه در جلسه اعضاي کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان افزود: در شرايط کنوني، احزاب، فعالان سياسي، اجتماعي و اصحاب رسانه بايد توجه ويژه اي به حفظ آرامش داشته باشند و متحد عمل کنند.
  استاندار همدان تاکيد کرد: آمريکا تلاش دارد با بر هم زدن نظم جهاني و با استفاده از قدرت اقتصادي، منافع خود را در منطقه تامين کند اما هيچگاه به اهداف خود نخواهد رسيد.
  شاهرخي تاکيد کرد: به هيچ عنوان جمهوري اسلامي ايران زير بار استکبار و زورگويي که منجر به تهديد منافع ملي شود، نمي رود.
  استاندار همدان با بيان اينکه ايجاد شکاف در جامعه، يکي از اهداف دشمنان از وارد آوردن فشارها است، اضافه کرد: در اين برهه حساس بايد وحدت و همدلي خود را حفظ کنيم و اين شرايط دست مايه اي براي حفظ انسجام ملي باشد.
  وي با بيان اينکه در برابر آمريکا يکپارچه مي ايستيم، اظهار داشت: بايد مراقب باشيم تا اين شرايط دست مايه اي براي ابراز اختلاف و تسويه حساب هاي سياسي نشود.
  شاهرخي با اشاره به اينکه آرامش رواني جامعه اهميت بسيار بالايي دارد، افزود: ما در کشورمان ظرفيت هاي بسيار بالايي داريم که مي توانيم با تلاش و کوشش در برابر تحريم هاي ظالمانه بايستيم.
  استاندار همدان تاکيد کرد: در شرايط کنوني تحريم، بايد توليد را تقويت کنيم، روند آن را پايدار نگه داريم و در اجراي آن با دقت عمل کنيم.
  وي افزود: همه بايد دست در دست هم بديم تا سياست هاي دولت تدبير و اميد را زير نظر رهنمون هاي رهبر معظم انقلاب اجرايي کنيم.
  شاهرخي با بيان اينکه هيچ کمبودي براي تامين کالاهاي اساسي در استان نداريم، ادامه داد: در توزيع کالاهاي اساسي بايد به گونه اي عمل شود که جنس به دست مردم و شهروندان برسد.
  وي اضافه کرد: اصحاب رسانه مي توانند نقش اساسي در حفظ آرامش جامعه داشته باشند.

  ** کاهش نرخ بيکاري همدان در سند راهبردي استان
  استاندار همدان گفت: سند راهبردي توسعه استان در راستاي برنامه ششم توسعه طراحي شده است.
  ويي افزود: اين سند نقشه راه ما براي پيشبرد استان است و دستگاه هاي اجرايي تعهد دادند که برنامه هاي اين سند را اجرا کنند.
  شاهرخي اظهار داشت: در اين برنامه هر سال به صورت ميانگين در استان 50 هزار ميليارد ريال و در مجموع بيش از 150 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري مي شود.
  وي عنوان کرد: در پايان اين برنامه با ايجاد 60 هزار شعل پايدار، نرخ بي کاري استان به 7.1 درصد کاهش مي يابد.
  استاندار همدان بيان کرد: نقش و طرح هر دستگاه در اين سند مشخص شده است و اميدواريم اين طرح توسط دستگاه ها به خوبي اجرا شود.
  شاهرخي تاکيد کرد: در پايان برنامه ششم توسعه بايد 10 درصد از مصرف آب کشاورزي استان کاهش يابد.
  وي با اشاره به اينکه 107 هکتار گلخانه در استان وجود دارد، ادامه داد: در پايان اين برنامه 210 هکتار به ظرفيت گلخانه هاي استان اضافه مي شود.
  استاندار همدان افزود: امسال نزديک به 12 هزار ميليارد ريال تسهيلات در بخش هاي مختلف اشتغالزايي اعتبار در نظر گرفته شده است.
  وي با اشار ه به اينکه ظرفيت استان ما بيشتر از اين ها است و اين تسهيلات بايد منجر به اشتغال شود، تاکيد کرد: بيشترين مشکل واگذاري تسهيلات ضمانت هاي بانکي است که بانک ها بايد اين ضمانت ها را آسان بگيرند.
  شاهرخي گفت: در سند راهبردي و عملياتي استان، برنامه هاي شهرستان درگزين، جدا از رزن در نظر گرفته شده است و به عنوان دهمين شهرستان استان اعتبارات خاص خود را دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/02/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 137
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.