مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 301
امروز: 2394
هفته جاری: 56124
ماه جاری: 2394
تاکنون: 14035022
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  بر اساس آمارمرکزآمارايران: کمترين نرخ بيکاري کشور در تابستان 97 متعلق به استان همدان بوده است.
 • کمترين نرخ بيکاري کشور در تابستان 97 مربوط به استان همدان با نرخ بيکاري 6.5 درصد بوده است.
 •  

  مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان اظهار داشت در مورخه 13 آبان 1397 مرکز آمار ايران چکيده نتايج طرح آمارگيري نيروي کار در تابستان 97 را منتشر کرد. اين نتايج نشان مي داد که در تابستان 97 نرخ بيکاري کشور با رشدي 0.7 درصدي در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته به 12.2 درصد رسيده است. در حاليکه اين گزارش نشان مي دهد که استان همدان با نرخ 6.5 درصد داراي کمترين نرخ بيکاري کشور در تابستان 97 مي باشد و اين در حالي است که در چند سال اخير با افزايش تعداد متقاضيان کار در استان و کشور مواجه بوده ايم به گونه اي که با اين رشد جمعيت بيکاران، نرخ بيکاري کشور از 11.5 درصد در تابستان 96 به 12.2 درصد در تابستان 97 افزايش يافته است. اما نرخ بيکاري استان همدان از 9.7 درصد در تابستان 96 به 6.5 درصد در تابستان 97 کاهش يافته است.

  اين آمار نشان مي دهد که نرخ مشارکت اقتصادي جمعيت ده ساله و بيشتر کشور از 40.7 درصد در تابستان 96 به 40.9 درصد در تابستان 97 افزايش يافته است.

   مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان افزود:

  نرخ بيکاري در تابستان 97 در استان هاي مختلف متفاوت بوده است بطوريکه نرخ بيکاري در 14 استان کشور از ميانگين نرخ بيکاري در کل کشور (12.2 درصد) بالاتر و در 17 استان کشور از ميانگين نرخ بيکاري در کل کشور پايين تر بوده است.

  براساس اطلاعات مرکز آمار ايران با مقايسه نرخ بيکاري تابستان 97 با مدت مشابه سال گذشته، مشخص مي شود که نرخ بيکاري در 21 استان کشور افزايش و در 9 استان کشور از جمله استان همدان کاهش يافته است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/14   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2017
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.