30 دی 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 341
امروز: 4767
هفته جاری: 13755
ماه جاری: 396038
تاکنون: 15081482
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: 60هزار فرصت شغلي تا پايان برنامه ششم در استان همدان ايجاد مي‌شود
 • استاندار همدان گفت: 60هزار فرصت شغلي در استان همدان تا پايان برنامه ششم توسعه ايجاد مي‌شود.
 • به گزارش مهر، سيد سعيد شاهرخي عصر چهارشنبه هم‌زمان با پنجمين روز از هفته دولت در آيين کلنگ زني  پروژه ساماندهي محور دهفول-برزول-فارسبان و شهرک گلخانه‌اي نهاوند، اظهار کرد: نهاوند شهرستاني به‌مثابه شمال کشور با چشم‌انداز طبيعي و آب و هوايي مناسب براي سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي مختلف است.

  وي با اشاره به سابقه انقلابي و جوانان مؤمن اين شهرستان، اظهار کرد: نهاوند اولين شهرستاني بود که در دوران طاغوت مجسمه شاه را سرنگون کرد.

  استاندار همدان با اشاره به حرکت انقلابي مردم ايران اسلامي در دوران طاغوت گفت: امروز اگر ايران اسلامي توفيقاتي در زمينه هاي مختلف کسب کرده است به‌واسطه ايثار و ازخودگذشتگي مردان وزناني است که با گذشتن از جان و مال خود به حفظ نظام پرداخته‌اند.

  وي با تأکيد بر اينکه شناخت کافي از مناطق محروم استان و شهرستان نهاوند در مجموعه اجرايي استان وجود دارد، گفت: اين مهم، وظيفه ما و همه مسئولين استان و شهرستان را براي خدمات‌رساني هرچه بيشتر سنگين مي‌کند.

  شاهرخي با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود در شهرستان نهاوند، گفت: امروز ما با توجه به مزيت‌ها و فرصت‌هاي موجود در هر منطقه کار مي‌کنيم تا سود آن عايد مردم شود و اين مهم در عمل نيز به تدوين سند راهبردي استان با برش شهرستاني است که دستگاه‌هاي اجرايي بايد به تعهدات خود تا پايان برنامه ششم توسعه عمل کنند.

  وي در ادامه با اشاره به اينکه در سند توسعه استان مقررشده سالي 20هزار شغل ايجاد شود، گفت: سهم شهرستان نهاوند از اين تعداد سالانه 2هزار و 150شغل است.

  استاندار همدان با اشاره به اينکه حداقل سرمايه گداري براي اين مقدار ايجاد شغل 600ميليارد تومان است، گفت: تا پايان کار دولت و برنامه ششم يک هزار و 800 ميليارد تومان سرمايه گزاري در شهرستان صورت مي‌گيرد.

  وي با بيان  اينکه امروز به دنبال ايجاد طرح‌هايي براي تأثير بر زندگي مردم است، گفت: در حوزه گردشگري نهاوند مي‌توان به اين مهم اشاره کرد که امروز با توسعه و ساماندهي سراب‌هاي نهاوند گردشگر پذيري در نهاوند رشد داشته و درنهايت آثار اين مهم موجب رونق اقتصادي خواهد شد.

  شاهرخي با اشاره به عمليات راه‌سازي در 4ورودي شهرستان نهاوند، گفت: امروز با پيگيري‌هاي مسئولين در حوزه راه اقداماتي خوبي انجام‌شده که بايد اعتراف کنم در زمان فرمانداري من در نهاوند به اين شکل نبود.

  وي با اشاره به اقدامات اجرايي تدوين‌شده در سند راهبردي استان در حوزه‌هاي مختلفي چون آب، گفت: سد گرين در حوزه تأمين آب کشاورزي، صنعت و شرب شهرستان پروژه‌هاي عظيم است که به همت همه مسئولان و پيگيري‌هاي مجدانه نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي اين مهم احيا شد و به چرخه اجرايي بازگشت.

  استاندار همدان گفت: در حوزه کشاورز به دنبال متوقف کردن توسعه سطح کشاورزي و افزايش راندمان هستيم و در برنامه تدوين‌شده درکشت هاي گلخانه‌اي براي نهاوند مقرر است در هرسال 7هکتار گلخانه به مقدار موجود اضافه شود.

  وي با اشاره به لزوم مکانيزه شدن سيستم آبياري در استان و شهرستان نهاوند، گفت: ساليانه 600هکتار از مزارع کشاورزي زير بار آبياري مکانيزه برود و در خصوص بهسازي کانال‌هاي کشاورزي سالانه 7کيلومتر که در پايان 3سال به 21کيلومتر خواهد رسيد.

  شاهرخي بابيان اينکه در همه بخش‌ها و حوزه صنعت نيز کارهايي انجام‌شده است، گفت:30نوع مواد معدني در استان استخراج مي‌شود و نهاوند يکي از مناطق غني است که معادن دولميت نهاوند و سيليس و فروسيليس آن از خلوص بالايي برخوردار هستند.

  وي با اشاره به اينکه صفت نماينده بي‌قراري که به نماينده مردم نهاوند نسب دادم ‌صادق است، گفت: نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي در به نتيجه رسيدن پروژه‌هاي عمراني و خدماتي نقش به سزايي دارند که اين مهم منجر به توسعه هرچه بيشتر شهرستان در آينده‌اي نه‌چندان دور خواهد شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/07   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 886
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.