5 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 14
امروز: 2218
هفته جاری: 23810
ماه جاری: 40472
تاکنون: 15862336
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: پژوهش‌ها بايد بر اولويت‌هاي تبيين شده استان متمرکز شوند
 • استاندار همدان گفت: اقتصاد، اشتغال، گردشگري، کشاورزي و صنعت اولويت‌هاي استان هستند و پژوهش‌ها بايد بر اين اولويت‌ها متمرکز شود.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان، شاهرخي در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان افزود: در بحث آموزش و پژوهش،پيوند قوي و موثر بين دستگاه‌هاي اجرايي و مراکز علمي پژوهشي ضروري است.
  وي خاطر نشان کرد:براي بالا بردن بهره‌وري و راندمان بايد با نگاه علمي به مسائل نگاه کرد و از يافته‌هاي علمي روز استفاده کرد.
  شاهرخي تصريح کرد:در استان همدان با توجه به حضور مراکز علمي و دانشگاهي قوي مانند دانشگاه بوعلي و بهره مندي از اساتيد بسيار برجسته علمي، اين توانمندي وجود دارد که دستگاه‌هاي اجرايي استان از اين ظرفيت براي رفع علمي مشکلات پيش رو استفاده کنند.
  وي با اشاره به اولويت‌هاي استان( اقتصاد، اشتغال، گردشگري، کشاورزي و صنعت) تاکيد کرد: مطالعات و پژوهش هاي سطح استان روي اين اولويت ها متمرکز شود.
  شاهرخي در خصوص اهميت هفته پژو هش گفت : هفته پژو هش فرصتي براي نهادينه‌ نمودن دانش و پژوهش است و فرصت مناسبي براي پيوند قوي بين مراکز علمي و دانشگاهي با دستگاه‌هاي اجرايي استان است.
  شاهرخي با اشاره به اينکه پژوهش هاي قوي زمان‌بر مي‌باشند و نياز به منابع مالي بيشتري دارند گفت: اين پروژه ها نياز دارند که در چند مرحله عملياتي شوند تا از نتايج آن بتوان در سطح دستگاه‌هاي اجرايي استفاده کرد.
  وي خاطر نشان کرد: اعتبارات پژوهشي استان تجميع و اولويت‌هاي استان مد نظر قرار گيرد.
  استاندار همدان درپايان از دستگاه‌هاي اجرايي خواست در هفته پژوهش براي معرفي طرح‌ها با قدرت وانگيزه مضاعف ورود پيدا کنند.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/07/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 731
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.