1 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 2475
هفته جاری: 38831
ماه جاری: 2475
تاکنون: 15263025
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون معاون سياسي وزير کشور : قانون مبناي گفتگوها و فعاليت ها باشد/ بايد براي فعاليت مدني قانونمند در سطح کشور فرهنگ سازي شود
 • دکتر جمال عرف معاون سياسي وزير کشور در جمع معتمدين، برگزيدگان و نمايندگان اقشار مختلف استان همدان گفت: يکي از خلاًهاي قابل توجه در کشور اين است که کمتر با يکديگر گفتگو مي کنيم و آستانه تحملمان نيز پايين است، در حالي که هدف مشترک همه ما، اعتلاي کشور و اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و توفيق دولت است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان؛ دکتر جمال عرف معاون سياسي وزير و رييس ستاد انتخابات کشور که در جريان بيستمين سفر استاني معاونت سياسي به ميزباني استان همدان و در جمع شمار کثيري از معتمدين، برگزيدگان و نمايندگان اقشار مختلف استان سخن مي گفت، ضمن گراميداشت 13 آبان روز تسخير لانه جاسوسي و روز دانش آموز، درباره سفرهاي استاني معاونت اظهار داشت: در بيستمين سفر استاني که به ميزباني استان همدان برگزار شد، فرصتي فراهم شد تا در خدمت معتمدين و برگزيدگان و اقشار مختلف مرم اين استان باشيم و گفتگويي صميمانه را با شما که اجزاي جامعه مدني محسوب مي شويد، تجربه کنيم.

  وي افزود: در طول اين سفرها، تاکنون با بيش از3500 نفر از معتمدين و نمايندگان اقشاراز سراير کشور ديدار گفتگو و هم انديشي داشته ام 
  عرف در بخش ديگري ازسخنان خود ضمن اشاره به اين که در اسفند سال 96 وزير کشور بخشنامه منشور گفتگوي سياسي را به استان ها ابلاغ کردند که يکي از مهم ترين هدف گذاري ها و چشم اندازهاي آن، تقويت و بسط گفتگو است، اظهار داشت: يکي از خلاًهاي قابل توجه در کشور اين است که کمتر با يکديگر گفتگو مي کنيم و آستانه تحملمان نيز پايين آمده است، در حالي که هدف مشترک همه ما، اعتلاي کشور، اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و توفيق دولت است.

  وي افزود: بايد مبتني بر اهداف عاليه اي که در قانون اساسي به شکل واضح بيان شده است، بيشتر گفتگو کرد و هدف مشترک را مبنا قرار داد؛ يعني بايد به اشتراکات بيشتر از افتراق ها توجه کرد.
  رييس کميسيون ماده 10 احزاب گفت: فعال کردن احزاب و تقويت آن ها يک وظيفه مهم است که در اين راستا تاکنون 17 خانه احزاب در 17 استان کشور راه اندازي شده و در سطح ملي نيز خانه احزاب داريم.

  عرف افزود: بايد براي فعاليت مدني قانونمند در سطح کشور فرهنگ سازي و تلاش شود. در اين راستا يکي از وظايف اساسي، تقويت احزاب است که از مهم ترين نمودهاي فعاليت مدني قانونمند در کشور محسوب مي شوند.
  عرف در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تأکيد بر اين که  هر قدرکشور منسجم تر و کارآمدتر باشد مسؤولان و مردم احساس بهتري خواهند داشت، افزود: بنابراين همه بايد تلاش کنيم که ميزان رضايتمندي را افزايش دهيم.
  رييس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اين که يکي از عوامل تحقق مشارکت بالا، وجود زمينه هاي رقابت است و با توجه به شرايط کشور، سوگيري همه ارکان نظام معطوف به تحقق مشارکت حداکثري است، اظهار داشت: در چنين فضايي، همه تلاش مي کنند که فضا فضاي رقابتي باشد اما آن چه که همه ما بايد رعايت کنيم قانون است.

  وي افزود: بايد تلاش کنيم که قانون مبناي گفتگوها و فعاليت ها باشد و اگر هم اختلاف نظري بين جريان ها و گروه هاي مختلف هست، راه حل و رفع آن، قانونمداري و رجوع به صندوق رأي است.
  عرف با تأکيد بر اين که چهار رکن اساسي در خصوص انتخابات قائل هستيم: مشارکت، سلامت، رقابت و امنيت؛ اظهار داشت: خوش بختانه امروز در بحث امنيت احساس تهديد جدي نداريم و در حوزه رقابت هم تلاش شده و مي شود که فضا رقابتي شود.

  وي در خصوص موضوع سلامت انتخابات افزود: در حوزه سلامت، بخشي از موضوعات به رفتار کانديداها و هواداران برمي گردد. در شرايط کنوني، مصرف فرهنگي هم به نوعي فست فودي شده است و بعضاً هم تأمل و تعقل نمي کنيم که فلان خبر صحيح است يا خير. در چنين فضايي، تخريب افراد و گروه ها هم زياد مي شود.
  رييس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اين که کار کارشناسي و تلاش زيادي براي لايحه جامع انتخابات انجام و بهمن ماه 1397 هم از طرف رييس جمهور به مجلس شوراي اسلامي ارائه شد، اظهار داشت: علاوه بر موضوعات متنوع و مختلف، چند مقوله مهم از جمله مواجهه با مسأله ورود پول هاي مشکوک با منابع مجهول و هم چنين تخلفاتي مثل خريد و فروش رأي در آن لايحه  مطرح شده است. وي افزود: در هر شرايطي، تمام توان خود را خواهيم گداشت که سلامت انتخابات درسطح بالايي باشد .
  عرف درخصوص اهميت مشارکت بالا هم گفت: اگر امنيت و پيشرفت کشور را مي خواهيم، بايد مشارکت سطح بالايي را رقم بزنيم. وي اظهار داشت: معتمدين و نخبگان و اقشار مختلف به عنوان اجزاي جامعه مدني، نگاه جدي تري به بحث مشارکت داشته باشند و ما هم از هر نظر و ايده اي در اين زمينه استقبال و استفاده مي کنيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/08/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1221
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.