8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 135
امروز: 1897
هفته جاری: 49609
ماه جاری: 66271
تاکنون: 15879511
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان در همايش فرمانداران، بخشداران و هيئت نظارت مطرح کرد:ملاک عمل ما در انتخابات، مُر قانون است.
 • همايش فرمانداران، بخشداران و هيئت نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ايران، ديروز با حضور سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان در دو بخش در سالن همايش‌هاي استانداري برگزار شد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در ابتداي همايش گفت: وجود هيئت نظارت در کنار همکاران اجرايي را يک نعمت مي‌دانيم و از ظرفيت‌هاي اين عزيزان استفاده خواهيم‌ کرد.

  وي افزود: خدا را شاکر باشيم که ميدان‌دار يکي از مهمترين و حساس‌ترين کار‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران يعني انتخابات مردمي هستيم.

  شاهرخي گفت: همه افرادي که درگير اجراييات انتخابات هستند بايد ملاکشان در عمل يک کلمه باشد و آن نيز مُر قانون  است.

  وي گفت: به فرموده مقام رهبري، انتخابات حق‌الناس است و همين حساسيت و اهميت موجب شده تا کوچکترين خطا، بزرگترين تبعات دنيوي و اُخروي را به همراه داشته باشد. بنابراين هيچ‌گونه اشتباهي از فرمانداران و بخشداران محترم پذيرفتني نيست.

  استاندار همدان ضمن تاکيد اهميت داشتن انتخابات، گفت: بايد دو مقوله امنيت و دقيق و قانوني برگزار کردن انتخابات، از مهمترين اولويت‌هاي هيئت اجرايي باشد. تمام تلاش ما نيز معطوف به اجراي هرچه‌تمام‌تر و دقيق‌تر اين دو مقوله است. 

  او در ادامه افزود: وقتي مردم بدانند و اطمينان داشته باشند که، امنيت و قانون در امر انتخابات حاکم است، حضور حداکثري خواهند شد.

  استاندار همدان رفتار مجريان انتخابات را پُر اهميت شمارد و در اين راستا گفت: رفتار مجريان نبايد به گونه‌اي باشد که براي مردم و تمام بازيگران انتخابات، کوچکترين شائبه ايجاد کند.

  شاهرخي افزود: مجريان انتخابات در تمام مراحل انتخابات با تکيه بر قانون و ابلاغيه‌هاي ستاد انتخابات وزارت کشور، مي‌توانند اعتماد عمومي مردم را در تمام مراحل جلب کنند چون اجراي دقيق قوانين توسط مجريان، براي مردم فصل‌الخطاب است.

  استاندار ضمن تاکيد بر دقت فرمانداران استان همدان گفت:  در موضوع رد صلاحيت‌ها نيز، بهتر است با تکيه بر مستندات قانوني، دلايل قانع کننده و تحقيق و بررسي کامل پرونده‌ها اقدام کنند، و اگر کسي صلاحيت کسي احراز نشد، او را بدون درنگ رد کنند.

  استاندار همدان در پايان نيز از همه فرمانداران خواست، در صورت مشاهده، هرگونه تخلفي را بلافاصله گزارش کنند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/07   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 667
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.