8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 57
امروز: 2107
هفته جاری: 49819
ماه جاری: 66481
تاکنون: 15879659
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان : اجراي مُر قانون بهترين راه براي صيانت از حق‌الناس است
 • ستاد انتخابات استان همدان با حضور استاندار و حجه‌الاسلام و المسلمين مرادي رئيس هيئت نظارت بر انتخابات، در جمع اعضاي ستاد انتخابات، صدا و سيما و خبرنگاران استاني در محل استانداري همدان، به طور رسمي افتتاح شد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در اين مراسم ضمن اشاره به حساسيت تمام مراحل انتخابات در نظام جمهوري اسلامي، شعار اصلي انتخابات امسال برگرفته از اصالت و ضرورت انتخابات است  افزود: شعار امسال ستاد انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، گام دوم انقلاب، بي‌طرفي، قانونمداري و مشارکت حداکثري است.

  وي تاکيد کرد: شعار اصلي ستاد انتخابات  با توجه ويژه به مُر قانون، دقت و مراقبت همه اصول در تمام مراحل انتخابات، محقق خواهد شد‌. تمام کوشش و تلاش ما نيز اين است که به بهترين نحو اين مسئوليت خطير را به اتمام برسانيم.

  شاهرخي همچنين به اهميت انتخابات پرداخت و گفت: مضمون اصلي فرموده مقام معظم رهبري در باره انتخابات،  حق‌الناس شمردن آن است‌.

  وي در ادامه گفت: ما بايد با فراهم کردن بستري براي حضور همه بازيگران انتخابات و ايجاد امنيت، از حق‌الناس به بهترين نحو صيانت خواهيم کرد.

  استاندار همدان، حضور حداکثري مردم در انتخابات را مهم قلمداد کرد و گفت: يکي از مهمترين مراحل انتخابات حضور حداکثري مردم است، که بازتاب‌هاي گسترده‌اي در سطح داخلي و همچنين خارجي به همراه خواهد داشت.

  شاهرخي گفت: حضور حداکثري مردم در انتخابات، فقط، در سايه ايجاد فضاي رقابتي، فرصت برابر همه گروه‌ها و جريان‌ها و همه سليقه‌ها و جريان‌هاي سياسي درون نظام محقق مي‌شود.

  استاندار عنوان کرد:اصولي که همه به آن اعتقاد داريم خط مشي، مسير و جهت گيري مسئولان در فرايند برگزاري انتخابات است و به دليل اهميتي که انتخابات و راي مردم در انتخاب نخبگان و تعيين مسير حرکت کشور دارد، اصالت و اهميت انتخابات و راي مردم در جمهوري اسلامي ايران مورد تاکيد است.

   

  تصاویر در سایز اصلی
       
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/10   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1345
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.