مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 8400
هفته جاری: 59489
ماه جاری: 311945
تاکنون: 14281989
مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  رگبار پراکنده باران همدان را فرا مي گيرد
 • کارشناس اداره کل هواشناسي همدان گفت: با افزايش دماي هوا و تشکيل ابرهاي محلي، احتمال بارش موقت و رگبار پراکنده باران تا روز چهارشنبه، در نقاط مختلف اين استان وجود دارد.
 • محمدحسن باقري شکيب روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اساس نقشه‌هاي پيش يابي هواشناسي، آسمان استان در 24ساعت آينده، صاف تا قسمتي ابري، در ساعات بعد از ظهر افزايش ابر، وزش موقت باد، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پيش بيني مي‌شود.

  وي اظهار داشت: اين روند تا اواخر روز چهارشنبه ادامه دارد و از روز پنجشنبه آسمان استان صاف پيش بيني مي‌شود.

  باقري شکيب با اشاره به اينکه در ساعات بعد از ظهر نيز غبار رقيق آسمان استان را فرا مي‌گيرد، عنوان کرد: ابرهاي موجود در آسمان استان به دليل گرماي هوا و ايجاد رطوبت، تشکيل شده است، که به صورت رگبار پراکنده تأثير خود را مي‌گذارد.

  وي ادامه داد: ميزان بارش ها ناچيز است و به صورت لحظه اي در نقاطي از استان رخ مي‌دهد.

  کارشناس اداره کل هواشناسي همدان گفت: در اين مدت دماي روزانه (بيشينه) استان بين يک تا 2درجه سانتيگراد کاهش مي يابد، هر چند با نزديک شدن به فصل تابستان به طور نسبي دماي استان در حال افزايش است.

  وي اضافه کرد: اسدآباد با 35درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و بهار با 10درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان خنک‌ترين شهرهاي استان در 24ساعت گذشته ثبت شده اند.

  باقري شکيب افزود: در 24ساعت گذشته کمينه دماي همدان 11درجه سانتيگراد بالاي صفر و بيشينه دماي هواي اين شهر 34درجه سانتيگراد بالاي صفر گزارش شده است.

  آب و هواي استان همدان در نتيجه وجود کوه‌هاي مرتفع، رودخانه‌ها و پستي و بلندي‌هاي زياد به شدت متغير است و زمستان‌هاي سرد، پر برف و باران و تابستان‌هاي معتدل دارد.

   

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/03/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 148
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.