مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 9233
هفته جاری: 60322
ماه جاری: 312778
تاکنون: 14282453
مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: استاندار همدان: توجه به محيط زيست راهبرد ارزشمند دولت است
 • استاندار همدان گفت: توجه به مسائل زيست محيطي و سعي در رفع آنها از راهبردهاي اصلي، افتخارها و تلاش هاي اثر گذار و ارزشمند دولت تدبير و اميد است.
 • سيد سعيد شاهرخي روز يکشنبه در پيامي به مناسبت فرا رسيدن هفته محيط زيست بيان کرد: در دنياي امروز بحث توسعه پايدار بدون توجه به حفاظت محيط زيست و پاسداري از آب و خاک و هواي سالم، نادرست و پر خطا است.

  وي افزود، به اين دليل تمامي کشورهاي در حال توسعه و توسعه يافته اولويت را در توسعه پايدار بر حفاظت و حراست از محيط زيست در بخش هاي مختلف به خصوص در حوزه‌هاي آب، هوا و خاک سالم قرار داده اند و نظام جمهوري اسلامي نيز با اين نگاه در اصل پنجاهم قانون اساسي حفاظت از محيط زيست را وظيفه اي همگاني دانسته است.
  استاندار همدان اضافه کرد: آنچه در دولت تدبير و اميد اتفاق افتاد اولويت بخشي واقعي به توسعه محيط زيست و تلاش براي رفع آسيب هاي وارده بر محيط زيست کشور که در اثر بي‌توجهي تاريخي در سال‌هاي گذشته رخ داده، بود.
  شاهرخي گفت: افتخار دولت دکتر روحاني، ايجاد حساسيت نسبت به توجه همگاني به محيط زيست، تلاش براي احياي درياچه و تالاب هاي خشک شده و بهره مندي به حق مردم کشور از آب، خاک و هواي سالم است که اين تلاش ها همچنان ادامه دارد.
  وي يادآوري کرد: استان تاريخي همدان با دارا بودن طبيعتي بسيار زيبا، آب و هوايي منحصر به فرد و متنوع شاهد زندگي مردماني در اين خطه است که با طبيعت و محيط زيست اُنس ديرينه داشته و از فرهنگ حفاظت و پاسداري از محيط زيست برخوردار هستند.
  استاندار همدان ادامه داد: تلاش مسئولان براي توسعه پايدار با اولويت حفاظت از محيط زيست و تداوم زندگي در استان با آب و خاک و هواي سالم، رعايت تنوع زيستي و حقوق حيوانات در مناطق حفاظت شده امري ضروري است.
  شاهرخي با تبريک هفته محيط زيست به همه مسئولان، دلسوزان، تلاش‌گران و حاميان محيط زيست استان که امسال با شعار "کاهش آلاينده ها و پسماند، آسمان آبي، زمين سبز"، برگزار مي شود ابراز اميدواري کرد: در سالي که رهبر معظم انقلاب رونق توليد نامگذاري کرده اند، همه در راستاي تلاش براي توسعه پايدار و عمل به شعار اين هفته لاش کنند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/03/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 126
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.