مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 8412
هفته جاری: 59501
ماه جاری: 311958
تاکنون: 14281999
مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون وزير صنعت: 2 هزار واحد صنعتي به چرخه توليد باز مي گردند
 • معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي ايران با تاکيد بر فراهم آوردن زمينه تحقق رونق توليد گفت: بازفعال سازي 2 هزار واحد صنعتي نيمه تعطيل کشور برنامه راهبردي دولت در سال جاري است.
 • محسن صالحي نيا روز سه شنبه در کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد همدان اظهار داشت: بازفعال سازي اين تعداد واحد توليدي و صنعتي نيمه تعطيل و راکد و همچنين ارتقاي ظرفيت توليد چهار هزار واحد صنعتي از سياست‌هاي دولت در سال رونق توليد است.

  وي اضافه کرد: اگر چه اين واحدها بيشتر از نوع صنايع کوچک و متوسط هستند اما سهم قابل توجهي در اشتغال و اقتصاد کشور ايفا مي‌کنند و نيازمند توسعه و تقويت هستند.

  مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي کشور با اشاره به وجود 840شهرک و ناحيه صنعتي در سطح کشور گفت: 44هزار واحد توليدي در اين مناطق با ظرفيت‌هاي متفاوت از 30تا 70درصد فعاليت دارند.

  صالحي نيا با تاکيد بر عزم و اراده دولت براي گره گشايي از مشکلات واحدهاي صنعتي خاطرنشان کرد: برخي از اين واحدها در زمينه زيرساخت و برخي ديگر مشکلات بيمه‌اي، بانکي و مالياتي دارند که نيازمند همکاري و تعامل همه دستگاه‌ها و نهادهاست.

  وي به تدوين برنامه‌هاي جديدي در وزارت صمت براي حمايت از صنايع اشاره کرد و افزود: تسهيلاتي در اين باره پيش بيني شده که بر اساس تقسيم بندي صورت گرفته ?? درصد در قالب سرمايه در گردش، 30درصد براي نوسازي واحدها و 20درصد براي واحدهاي مستقر در شهرک‌هاي صنعتي در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرد.

  معاون وزير صمت يادآوري کرد: در اين راستا با 10بانک عامل قرارداد منعقد شده و صنايع متقاضي استفاده از اين تسهيلات از طريق ثبت نام در سامانه بهين ياب مي‌توانند از تسهيلات بهره مند شوند.

  صالحي نيا با بيان اينکه 30شهرک و ناحيه صنعتي در همدان در حال بهره برداري است گفت: اين امر نشان از موفقيت استان در جذب سرمايه گذار است و بايد با مشوق‌ها و بسته‌هاي حمايتي براي رونق بخشيدن به شهرک‌هاي صنعتي تلاش کنيم.

  وي توانمندي و استعداد همدان را در زمينه معادن و کشاورزي بسيار بالا ارزيابي کرد و افزود: به دور از هر گونه شعار زدگي براي توسعه صنايع در اين زمينه‌ها کمک مي‌کنيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/03/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 660
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.