مهمانان حاضر در سایت: 15
امروز: 9256
هفته جاری: 60345
ماه جاری: 312801
تاکنون: 14282471
مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار: ساخت شهرک بنکداري همدان شتاب گيرد
 • معاون اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري همدان با تاکيد بر راه اندازي شهرکهاي صنعتي در حال ساخت گفت: شهرک بنکداري يک مجتمع اقتصادي سودآور براي استان محسوب مي شود که ساخت آن نيازمند شتاب گرفتن است.
 • ظاهر پورمجاهد روز سه شنبه در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان اظهار داشت: شهرک بنکداري همدان در بخش لوازم خانگي، چرم و پوشاک و خواروبار فروشي در حال ساخت است که با استقرار 700واحد در اين منطقه تحول بزرگي در عرصه تجارت و اشتغال رخ مي دهد.

  وي به رفع موانع و مشکلات از سر راه اين شهرک تاکيد کرد و خواستار همکاري شهرداري جورقان و ديگر نهادهاي مرتبط براي اتمام اين طرح اقتصادي شد.

  معاون استاندار همچنين شتاب گرفتن ساخت منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد را ضروري دانست و افزود: آغاز ساخت مرحله اول اين مجموعه در 150تا 200هکتار در حال پيگيري است.

  پور مجاهد توسعه خوشه هاي صنعتي استان را از برنامه هاي راهبردي در سال رونق توليد ذکر کرد و گفت: همدان در زمينه سير، سنگ، پوشاک و لبنيات استعداد تشکيل خوشه هاي صنعتي را دارد که بايد رسيدگي لازم انجام شود.

  وي اضافه کرد: استان همدان در زمينه فراهم کردن زيرساخت در شهرک‌هاي صنعتي عملکرد خوبي دارد و با تکميل آنها شرايط براي جذب سرمايه گذاران بيشتر آماده مي شود.

  اين مسئول خواستار تقويت شبکه برق رساني در شهرک‌هاي صنعتي رزن، ملاير و اسدآباد شد و گفت: برخي از واحدهاي استقرار يافته در اين مناطق بدون برق هستند.

  معاون استاندار همدان تعيين تکليف شهرک صنايع هايتک را از ديگر نيازهاي استان ذکر کرد و افزود: بهره برداري از اين شهرک با هدف حمايت و پشتيباني از شرکتهاي دانش بنيان و دانش آموختگان بسيار ضروري است.

  رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان نيز به برگزاري 16جلسه کارگروه ستاد تسهيل از ابتداي امسال اشاره کرد و افزود: 101مصوبه براي مرتفع کردن مشکلات کارخانه ها و صنايع استان صادر شده است.

  حميدرضا متين استمرار جلسه هاي اين کارگروه تخصصي را خواسته هاي دولت برشمرد و گفت: در اين نشستها صاحبان صنايع مشکل دار دعوت شده و به مسائل آنها رسيدگي مي شود.

  شهردار جورقان نيز در اين نشست با ابراز گلايه از ناديده گرفته شدن حقوق شهرداري توسط شهرک صنعتي بنکداري خواهان احقاق حقوق از دست رفته اين نهاد شد.

  به گفته مجيد قره باغي شهرک بنکداري که در ابتداي شهر جورقان در حال ساخت است به طور کامل تجاري و ماهيت صنعتي ندارد و مشمول قوانين شهرداري است.

  وي يادآوري کرد: واحدهاي مستقر در اين شهرک مطابق با قوانين موجود همانند واحدهاي تجاري ملزم به پرداخت حق و حقوق شهرداري هستند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/03/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 196
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.