8 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 21
امروز: 2318
هفته جاری: 50030
ماه جاری: 66692
تاکنون: 15879831
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير راه و شهرسازي: شرايط برقراري پروازهاي حج تمتع از فرودگاه همدان را بررسي مي‌کنيم
 • وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه شرايط برقراري پروازهاي حج تمتع از فرودگاه همدان را بررسي مي‌کنيم، گفت: تراکم پروازها در فرودگاه جده بالاست اما شرايط را بررسي خواهيم کرد.
 • به گزارش  مهر، محمد اسلامي پيش از ظهر پنج شنبه در بازديد از راه آهن همدان که پس از افتتاح پروژه‌هاي فرودگاه همدان انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برج مراقب پرواز فرودگاه همدان در نوع خود در کشور کم نظير است.

  وي با بيان اينکه برج مراقبت فرودگاه همدان مرتفع‌ترين برج پرواز فرودگاه‌هاي کشور با طول 52متر است، گفت: در حال حاضر از فرودگاه همدان‌استفاده نمي‌شود که اميدواريم مردم همدان از سفرهاي هوايي استقبال بيشتري داشته باشند تا پروازهاي بيشتري در اين فرودگاه انجام‌شود.

  اسلامي با اشاره به اينکه لازمه حيات فرودگاه استقبال مردم از سفرهاي هوايي است، ادامه داد: اگر مردم از هواپيما در سفرها استفاده نکنند فرودگاه متروکه مي‌شود و نمي‌تواند به حيات خود ادامه دهد.

  وزير راه و شهرسازي از مردم و فعالان اقتصادي دعوت کرد تقاضاهاي خود براي سفرهاي هوايي را بيشتر کنند و افزود: مردم و فعالان اقتصادي تقاضاهاي خود را براي سفرهاي هوايي به استان همدان افزايش دهند تا شرکت فرودگاه‌ها تشويق شود و به فرودگاه همدان برنامه‌هاي توسعه‌اي ارائه دهد.

  وي در ادامه با بيان اينکه امروز برخي پروژه‌هاي زيرساختي، فرودگاهي و ريلي همدان بازديد مي‌شود، بيان کرد: بايد راه‌آهن همدان هم در بخش ايستگاه و هم راه‌هاي تبادل ارتباطات شهري تکميل و به نتيجه برسد.

  اسلامي بابيان اينکه پيرامون راه آهن نشست‌هاي مفصلي با نمايندگان و استاندار همدان داشتيم تا مباحث مربوط به راه آهن و ايستگاه تبادلي اتوبان و ارتباطات شهري آن را بررسي کنيم که امروز نيز اين موضوع بررسي خواهد شد، گفت: درباره انتقال پروازهاي حج از فرودگاه همدان به کرمانشاه اجازه مي‌خواهم موضوع بيشتر بررسي شود.

  وزير راه و شهرسازي بابيان اينکه در پروازهاي حج مهم مقصد است و مدينه مشکلي ندارد ولي تراکم در فرودگاه جده بالاست که بايد بررسي کنيم تا بعد تصميم‌گيري شود، گفت: با توجه به تاريخي بودن استان همدان موضوع بازآفريني شهري از مباحث در دستور کار اين سفر است.

  وي با اشاره به وجود وسعت زياد بافت فرسوده در همدان و لزوم احياي مجدد آنها تاکيد کرد: همدان با برخورداري از سازندگان خوب، بايد از اين فرصت نهايت استفاده را داشته باشد زيرا جامعه هدف ساخت و رونق بافت‌هاي فرسوده و مسکن مهر اقشار متوسط به پايين هستند.

  وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه پروژه‌هاي مسکن با توجه به نياز جامعه بايد در شهرهاي گوناگون دنبال شود، يادآور شد: عرضه زمين توسط دولت براي ساخت مساکن مهر در برنامه است و 80درصد تسهيلات توسط بانک‌ها به سازندگان مسکن تعلق مي‌گيرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2364
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.