20 آذر 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 347
امروز: 15585
هفته جاری: 80545
ماه جاری: 320908
تاکنون: 14647251
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: جاذبه‌هاي گردشگري همدان زمينه رونق اقتصادي را مهيا کرده است
 • استاندار همدان گفت: جاذبه‌هاي بي‌نظير گردشگري و طبيعي همدان زمينه رونق اقتصادي و سرمايه‌گذاري را مهيا کرده است.
 • به گزارش  مهر، سيد سعيد شاهرخي در نشستي با اعضاي شوراي شهر همدان و بم اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه هاي‌ همکاري‌هاي فرهنگي و گردشگري در قالب خواهرخواندگي، امري قابل تحسين است که در صورت جديت روند اجرا، خروجي مناسبي را در راستاي توسعه استان همدان به دنبال خواهد داشت.

  وي ادامه داد: استان همدان 3500سال مدنيت دارد و يکي از تاريخي‌ترين شهرهاي کشور است ضمن اينکه 1800اثر فاخر تاريخي و طبيعي در اين استان وجود دارد که بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.

  رئيس شوراي شهر همدان نيز گفت: خواهرخواندگي دو شهر همدان و بم فرصت مناسبي است و پيشبرد اهداف مديريت شهري و توسعه شهرها را به دنبال خواهد داشت.

  کامران گردان با تأکيد بر اينکه همدان علاوه بر داشته‌هاي تاريخي و طبيعي، قطب دانشگاهي است؛ افزود: خواهرخواندگي هاي گذشته شهرهاي کشورهاي خارجي آورده خوبي براي همدان نداشته اند؛ اما انتظار مي‌رود روند تفاهم‌نامه همکاري اين دو شهر به خوبي پيش برود هرچند تبليغات محيطي شهر بم براي معرفي همدان آغاز شده و مديريت شهري همدان نيز مسائل فرهنگي را در پيش خواهد گرفت.

  وي ابراز اميدواري کرد: اشتراک‌هاي بين دو شهر گسترده تر شود و بهره لازم را ببريم و در نتيجه اين تعاملات همراه با کسب تجربيات و پتانسيل‌هاي خوب، روند رو به توسعه را پيش گيريم.

  گردان همچنين بيان کرد: پيشنهادات خواهرخواندگي شهر تبريز و ساير شهرها با همدان در دست بررسي است تا حداکثر بهره‌برداري را براي شهر همدان به دست آوريم.

  ايجاد تعامل براي بهره‌گيري مناسب از پيوست فرهنگي

  رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي شهر همدان نيز گفت: ما مي‌توانيم با توجه به اشتراک‌ تاريخي بين همدان و بم و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي گردشگري هر دو شهر و تبليغات محيطي و تعامل با مسئولان، مکان‌هاي مشترک گردشگري را به گردشگران داخلي و خارجي معرفي کنيم.

  حسين قراباغي افزود: به همت شوراي شهر بم يکي از بلوارهاي اصلي در اين شهر به نام همدان نام‌گذاري شد که ما نيز در همدان يکي از بلوارها را به نام بم نام‌گذاري کرديم.

  وي همچنين گفت: انتظار مي‌رود با تعاملي که بين شوراهاي شهر و شهردارهاي بم و همدان ايجاد شده از پيوست فرهنگي موجود به خوبي بهره‌مند شويم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/22   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 527
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.