30 دی 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 53
امروز: 5413
هفته جاری: 14400
ماه جاری: 396683
تاکنون: 15082020
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان خبر داد: افتتاح و کلنگ زني 705پروژه با اعتبار 1100ميليارد تومان در همدان
 • معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان از افتتاح و کلنگ زني 70پروژه با اعتبار 1100ميليارد تومان در استان همدان خبر داد.
 • ه گزارش مهر، محمود رضا عراقي شامگاه يکشنبه با حضور در شهرستان نهاوند و پس از ديدار با خانواده معظم شهيد کارمند رضا احمدوند و همچنين بهره‌برداري از پروژه‌هاي مرکز جامع سلامت روستاي شعبان، آسفالت معابر روستايي کرک بخش گيان و روشنايي فاز اول سايت اصلي سراب گيان نهاوند، اظهار کرد: همه ما مديون خون شهدا هستيم و امنيت ما مرهون خون شهداست.

  وي با بيان اينکه مقاومت و صبر خانواده شهدا کمتر از شهادت نيست، گفت: به نمايندگي از استاندار همدان ضمن ابلاغ سلام وي لوحي به‌رسم يادبود به اين خانواده معظم اهدا مي‌شود.

  عراقي در ادامه با حضور در آيين بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني و خدماتي شهرستان نهاوند اظهار کرد: هم‌زمان با هفته دولت در استان همدان 705پروژه بااعتبار يک هزار و 100 ميليارد تومان افتتاح يا کلنگ زني خواهد شد.

  وي با اشاره به اينکه از اين تعداد پروژه بخشي مربوط به بخشي خصوصي است که با تسهيلات دولتي آغاز بکار يا بهره‌برداري شده است، گفت: اعتبارات دولتي براي تحرک‌بخش خصوصي است چراکه ايجاد اشتغال و صنايع با اعتبارات محدود دولتي شدني نيست.

  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان بابيان اينکه امروز استان همدان به‌مثابه يک کارگاه عمراني است، گفت: در سند راهبردي استان همدان يکي از مسائل مهم توسعه و رونق؛ صنعت گردشگري است که خوشبختانه با پيگيري‌هاي مسئولين اين مهم در حال تحقق است.

  وي با اشاره به تغييرات محسوس در سراب‌هاي نهاوند، گفت: خوشبختانه در حال حاضر زيرساخت‌هاي گردشگري در استان و شهرستان نهاوند براي حضور گردشگران مهيا شده اما اين به‌منزله پايان کار نيست چراکه اين توسعه بايد همه‌جانبه باشد تا موجب رونق اقتصادي و تأثير آن در معيشت مردم شود.

  عراقي با تأکيد بر اينکه تلاش ما بايد براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در بحث‌هاي اقتصادي و ايجاد اشتغال مضاعف باشد، گفت: بايد اعتبارات اندک دولت را در تامين زيرساخت‌ها هزينه کنيم تا محرکي شود براي سرمايه‌هاي بخش خصوصي و به همين خاطر دولت يارانه‌هاي سود بانک‌ها را تقبل کرده که اين امر باعث شده سرمايه‌دارها در استان همدان سرمايه‌گذاري کنند.

  وي تصريح کرد: استان همدان هم‌اکنون براي سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال آماده است و اميدواريم بتواند نقش خود را در سطح کشور به نحو خوبي ايفا کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/04   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 622
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.