30 دی 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 15
امروز: 5846
هفته جاری: 14833
ماه جاری: 397116
تاکنون: 15082420
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير اطلاعات: تکيه مسئوليت مديران به خون شهداست
 • وزير اطلاعات گفت: مسئولان به ياد داشته باشند تکيه مسئوليت آنها به خون شهداست.
 • به گزارش  مهر، حجت الاسلام سيد محمود علوي پيش از ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهداي دولت در همدان با بيان اينکه خاطره شهادت اندوه‌آفرين دو يار امام(ره) شهيدان رجايي و باهنر را گرامي مي‌داريم، گفت: هفته اول شهريورماه به ياد اين دو بزرگوار و خون پرجوشش آنها «هفته دولت» نام گرفت تا همه مسئولان به ياد داشته باشند تکيه مسئوليت آنها به خون شهداست.

  حجت الاسلام علوي با اشاره به اينکه از همه براي شرکت در گراميداشت ياد و خاطره اين دو شهيد قدرداني مي کنم، افزود: همدان ديار سرداران شهيدي مانند حاج حسين همداني و علماي بزرگي است که بايد قدر ايثارگري آنها را دانست.

  وي تصريح کرد: همدان را استان شهيدان بي‌ادعا مي‌دانيم به طوريکه سردار شهيد همداني با يک انگيزه رشادت‌طلبانه همراه با ساير رزمندگان در سنگرهاي دفاع از کشور شرکت داشت.

  وزير اطلاعات هفته دولت را فرصتي براي مسئولان و خدمتگذاران مردم دانست و با بيان اينکه دولتمردان بايد کارکرد يک سال خود را مرور و نقاط قوت و ضعف را مشخص کرده و با آسيب‌زدايي، زمينه را براي خدمت به مردم فراهم کنند، گفت: مسئولان بايد حق مردم و مردم نيز بايد حق مديران را ادا کننند.

  وظيفه دولت و حکومت خدمت به مردم و وظيفه مردم نيز حمايت از دولت در برابر توطئه دشمن و ايستادگي و مقاومت مقابل دسيسه‌ها استاست حجت الاسلام علوي با تاکيد بر اينکه حضرت علي(ع) بر رعايت حقوق متقابل ملت و دولت و حکومت و ملت تاکيد داشته اند، افزود: وظيفه دولت و حکومت خدمت به مردم و وظيفه مردم نيز حمايت از دولت در برابر توطئه دشمن و ايستادگي و مقاومت مقابل دسيسه‌هاي آنان است.

  وزير اطلاعات با بيان اينکه نبايد اجرازه دهيم دشمن اراده سياسي خود را بر مردم و حکومت تحميل کند، گفت: ايران اسلامي هزاران شهيد تقديم انقلاب کرده تا استقلال داشته باشد و هيچ کس نتواند اراده خود را بر مردم ايران تحميل کند.

  وي بابيان اينکه ايران اسلامي در جايگاه عزت و عظمت قرار گرفته و برخي ملت‌ها غبطه آن را مي‌خورند به افول آمريکا اشاره کرد و گفت: سال‌ها قبل و در شرايطي که پيروزي بر اسرائيل به نام اعراب در حال تحقق بود، آمريکا اعلام کرد ناو هواپيمابر از اقيانوس اطلس به سمت خاورميانه حرکت کرده که همين يک اعلام پشت کشورهاي عربي را لرزاند و شکست را به آنها تحميل کرد.

  وزير اطلاعات با بيان اينکه امروز آمريکا با وجودي که اعلام مي‌کند فلان ناو به مقصد خليج فارس حرکت کرده و از تشکيل ائتلاف براي حرکت ناوها حرف مي‌زند، فرزندان ايران اسلامي با هدايت رهبري با يک اسلحه پدافندي تمام‌ايراني پهپاد افسونگر آمريکاي مستکبر را در آب‌هاي نيلگون خليج فارس سرنگون مي‌کنند، گفت: فرزندان ايران اسلامي ابهت پوشالي آمريکا را شکستند و بادکنک ابرقدرتي آن را ترکاندند.

  حجت الاسلام علوي با بيان اينکه ايران تهديدي براي کسي ندارد و از قدرت خود نيز براي دفاع استفاده مي کند، گفت: البته اگر مورد تهديد قرار بگيريم مشت محکمي بر صورت هر تعدي‌گري مي‌کوبيم و از هيچ قدرتي ترسي نداريم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/04   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 275
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.