10 فروردین 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 1744
هفته جاری: 8279
ماه جاری: 63823
تاکنون: 15492835
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  پاسخ مقام معظم رهبري به استفتاء در مورد مسافرت در ايام شيوع کرونا: مسافرت «غيرضرور»جايز نيست
 • رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتايي در مورد مسافرت در ايام شيوع کرونا، سفر «غيرضرور» را جايز ندانستند.
 • متن اين استفتاء و پاسخ رهبر معظم انقلاب به اين شرح است:

   

  سؤال: در حالي که مسئولان محترم، در شرايط فعلي و شيوع ويروس کرونا، مردم را از سفر نهي مي‌کنند، آيا مسافرت کردن، «سفر معصيت» خواهد بود و در چنين سفرهايي نماز را بايد تمام خواند؟

  پاسخ: چنانچه بر اساس تدابير ستاد ملي و وزارت بهداشت، براي جلوگيري از گسترش بيماري، رفتن به مسافرت غير ضروري، ممنوع باشد، اجراي اين تدبير بر همه لازم است و رفتن به چنين مسافرتي، جايز نبوده و نماز در اين گونه سفرها، تمام است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/28   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 628
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.