16 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 756
هفته جاری: 69212
ماه جاری: 201136
تاکنون: 16421610
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري همدان خبر داد؛ کمک مالي به برخي شهرداري ها با دستور استاندار
 • مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري همدان خبر داد؛ کمک مالي به برخي از شهرداري هاي شهرهاي زير 50هزار نفراستان باهدف تامين بخشي از حقوق و مزاياي کارکنان با دستور استاندار همدان
 • شهرداريها به عنوان يکي از دستگاه هاي خدمات رسان از لحاظ تامين منابع مالي براي پرداخت حقوق و مزاياي کارکنان و کارگران خود بايد کوشا بوده و با برنامه ريزي مداوم بتوانند براي اداره شهر منابع درآمدي پايداري را تعريف نمايند.

  به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان جعفري مدير کل دفتر امور شهري و شوراها در اين باره گفت: از آنجائيکه برخي از شهرداري هاي استان بنا بر بررسي هاي بعمل آمده توسط همکاران من در اين خصوص بنا به هر دليل تا باقيمانده از سال نتواسته بودندبه صورت کامل حقوق و مزاياي پرسنل خود را تامين و پرداخت نمايند بنا بر تاکيد و دستور اکيد مهندس شاهرخي استاندار محترم در جهت پيگيري براي تامين بخشي از اين کاستي ها به اين  دفتر و با پيگيري هاي مستمر ايشان از سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور مبلغ قابل توجهي از منابع ملي به استان اختصاص داده شد که با اين اقدام مشکل برخي از شهرداريهاي زير 50 هزار نفر از جمله شهرداري هاي شهرهايي چون کبودراهنگ و فامنين و چند شهر ديگر تا اندازه اي مرتفع شد.

  جعفري افزود:نظر و تاکيد استاندار محترم و معاون هماهنگي امور عمراني در اين موقعيت خاص که کارکنان شهرداريها در صف مقابله با بيماري کرونا هستند کمک و مساعدت به انها و خانواده هاي انهاست که در اين ايام پاياني سال با سرافرازي و خوشحالي سال جديد را آغاز نمايند.

  مدير کل دفتر امور شهري اين نکته را نيز افزود که آنجه براي مديريت ارشد استان مهم است اين بوده که تمام شهرداري هاي استان مي بايست با استفاده از تمامي ظرفيت هاي شهري از جمله استفاده از بخش خصوصي و مردمي و بهره وري از کسب و کار هاي نوين به سمت درآمدهاي پايدار و محورهاي توسعه شهر ي با افق هاي تعريف شده در برنامه توسعه شهرستان حرکت نمايند تا بتوانند از عهده هزينه هاي اداره شهر از جمله پرداخت حقوق و مزاياي کارکنان برايند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/12/28   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 742
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.