16 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 1023
هفته جاری: 69481
ماه جاری: 201405
تاکنون: 16421660
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: تحقق اشتغال در همدان بيش از تعهد ابلاغي است
 • استاندار همدان گفت: سال گذشته براساس برنامه راهبردي بايد 20 هزار شغل در استان ايجاد مي‌شد اما بيش از اين رقم تحقق يافته‌است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در گفت‌وگو با ايرنا افزوددر استان همدان بر اساس آنچه که سال گذشته وعده داده شد، اولويت اول ما توجه به معيشت، اشتغال و توليد بود که در اين رابطه سعي شد تمامي منابع استان به کار گرفته شود.

  وي اظهار داشت: در همين راستا در ماه‌هاي پاياني سال 97 برنامه راهبردي و عملياتي توسعه استان براي مدت سه سال تدوين شد که گام نخست آن در سال 98 بود که برابر آنچه که پيش بيني شده بود، محقق شد.

  استاندار همدان ادامه داد: در تدوين اين برنامه کليه مزيت هاي استان برآورد و به تفکيک شهرستان براي ظرفيت هاي شهرستان ها برنامه ريزي شد.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: در اين سند پيش‌بيني کرديم که ساليانه پنج‌ هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري در استان انجام و تحقق آن منجر به ايجاد 20 هزار شغل شود که اين مهم محقق شد.

  وي ادامه داد: علاوه بر اين طرح هاي متعددي متناسب با احکام برنامه ششم استان دنبال شد که رويکرد آن گسترش بخش کيفي کشاورزي بود و روي آوردن به روش هاي علمي کشاورزي از جمله توسعه و گسترش گلخانه ها نمونه بارز اين راهبرد است.

  استاندار همدان اظهار داشتاقدامات يکساله در خصوص ترويج کشت گلخانه‌اي در استان با کليه داشته‌ها در سنوات گذشته برابري مي‌کند.

  وي اضافه کرد: در مورد استفاده بهينه آب از استان هاي پيشرو هستيم و 85 درصد از اراضي مستعد آبياري تحت فشار استان به صورت مکانيزه آبياري مي‌شود و به دنبال ارتقا اين مولفه هاي اين حوزه هستيم.

  شاهرخي بيان کرددر حوزه گردشگري براي اولين بار طرح مهم و اساسي گردشگري در مجاورت غار عليصدر طراحي شده که به تدريج اجرا خواهد شد.

  وي با اشاره به اينکه بيش از 30 نوع سنگ معدني در اين استان وجود دارد، گفت: در حوزه فرآوري سنگ هاي معدني سياست جذب ارزش افزوده در استان دنبال مي شود و به دنبال تقويت اين مزيت هستيم.

  استاندا همدان خاطرنشان کردبيش از هزار 500 ميليارد تومان از طرح هاي استان در اين بخش، در حال اجرا است و زودي شاهد تحولي بزرگ در اين بخش خواهيم بود.

  وي با اشاره به کسب چندين نشان ملي و جهاني در سال 98 عنوان کرد: سال گذشته توانستيم برندها و نشان هاي ملي و جهاني را براي استان کسب کنيم که از جمله آنها مي توان به نشان جهاني مبل و منبت ملاير به عنوان يک کار بي بديل اشاره کرد که شهرستان ملاير و به تبع آن کل استان را تحت تاثير قرار مي دهد.

  شاهرخي افزود: همچنين در تويسرکان نيز منبت گلريز ثبت ملي و مجوزهاي لازم اخذ شد.

  استاندار همدان خاطرنشان کرددر حوزه عمراني نيز سال گذشته همدان در ميان ديگر استان هاي کشورمان رتبه نخست را در اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي کسب کرد.

  شاهرخي افزود: در حوزه واگذاري طرح هاي نيمه تمام و طرح هاي تمام شده که راکد بودند به بخش خصوصي نيز همدان رتبه اول کشوري را به دست آورده است.

  استاندار همدان گفت: اين استان به مثابه يک کارگاه بزرگ در حال فعاليت است و ارزش طرح‌هايي که در استان در حال انجام است بيش از 6 هزار ميليارد تومان است.

  وي تاکيد کرد: در سال 99 اين مسير را با قدرت بيشتري ادامه مي دهيم و در اجراي برنامه توسعه استان با جديت حرکت خواهيم کرد.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: اولويت اول استان پرداختن به نيازهاي معيشتي مردم و ايجاد اشتغال به وسيله حمايت از توليد و بخش خصوصي است که بايد از سرمايه گذاراني که اشتغال را در کوران تحريم ها حفظ کردند قدرداني کرد.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/01/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 90
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.