9 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 18
امروز: 7462
هفته جاری: 63623
ماه جاری: 80285
تاکنون: 15889191
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: دستاوردهاي ارزشمند دفاع مقدس براي نسل جوان تبيين شود
 • سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان در جلسه شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان، گفت: دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش استان با توجه به جامعه هدف جواني که دارند مي‌توانند نقش موثري در انتقال حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس به نسل جوان ايفا کنند.
 •  

  شاهرخي افزود: خاطرات و اثرات معنوي خون شهدا تا به امروز ضامن تداوم انقلاب اسلامي بوده است.

  وي در ادامه با اشاره به شرايطي که تحريم هاي آمريکا به وجود آورده است، گفت: در اوج تحريم‌هاي چندجانبه ولي ظالمانه استکبارگران، مردم ايران با مقاومت خود وفاداري به انقلاب اسلامي را ثابت کردند.

  استاندار همدان در ايامي که همه ارکان نظام درگير پيشگيري و مقابله با کرونا ويروس بودند، کادر بهداشت و درمان را با رزمندگان دفاع مقدس مقايسه کرد و در اين باره گفت: کادر بهداشت و درمان و علوم پزشکي در پيشگيري، کنترل و مقابله با کرونا همچون رزمندگان دفاع مقدس خوش درخشيدند.

  وي در ادامه تبيين حماسه آفريني هاي رزمندگان دفاع مقدس براي جوانان را امري ضروري دانست و گفت: نسل جوان نياز دارد بدانند که رزمندگان دفاع مقدس در زمان جنگ تحميلي چه صحنه‌هاي نابي خلق کرده‌اند.

  شاهرخي افزود: خلق حماسه‌هاي ناب شهدا و همه کساني که در دفاع مقدس شرکت کردند بايد به طور مدون تشريح و تبيين شوند.

  وي همچنين در ادامه آمادگي دولت براي پشتيباني و حمايت از بيناد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس را اعلام کرد و گفت: از برنامه‌هاي حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان همدان در جهت يادمان شهدا حمايت و پشتيباني مي‌شود.

  در پايان جلسه شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان با حضور استاندار همدان وجمعي از فرماندهان سپاه استان نيز از کتاب«حماسه ماندگار» که توسط بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس تهيه و تدوين شده بود رونمايي شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/02/30   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 63
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.