2 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 9373
هفته جاری: 50021
ماه جاری: 17441
تاکنون: 16668183
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان مطرح کرد: عمومي کردن اصلاح الگوي مصرف و فرهنگ‌سازي آن
 • سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان، در شوراي فرهنگ عمومي استان، گفت: بايد اصلاح الگوي مصرف، به يک حرکت اجتماعي و عمومي در جامعه تبديل شود.
 •  

  شاهرخي با اشاره به اهميت اصلاح الگوي مصرف گفت: اصلاح الگوي مصرف در سند راهبردي سه ساله استان لحاظ شده است. بنابراين  محور توجه مديران دستگاه‌هاي متولي، اصلاح الگوي مصرف و همچنين بايد آن را اجتماعي کنند.

  وي در ادامه افزود: براي اجتماعي کردن، بايد فرهنگ سازي و براي فرهنگ سازي نيز، به آموزش‌هاي مستمر نياز داريم. کليه ظرفيت‌هاي استان براي فرهنگ‌سازي و آموزش در حوزه اصلاح الگوي مصرف مهيا است.

  استاندار همدان آموزش و پرورش را يکي از ظرفيت‌هاي گسترده و فراگير در راستاي اصلاح الگوي مصرف دانست و گفت: انجمن اولياي مربيان استان با يک ميليون نفر، مي‌تواند موجي در زمينه اصلاح الگوي مصرف در بين خانواده‌ها و جمعيت کثيري از مردم ايجاد کند.

  شاهرخي گفت: اگر بخواهيم از ظرفيت‌هاي استان در راستاي اجتماعي کردن اصلاح الگوي مصرف بهره ببريم، نياز به يک برنامه علمي، مدون و منسجم داريم.

  استاندار همدان در ادامه به اهميت نقش سازمان‌هاي مردم نهاد در اصلاح الگوي مصرف اشاره کرد و گفت: سازمان‌هاي مردم‌نهاد مي‌توانند در اجتماعي کردن اصلاح الگوي مصرف نقش موثري داشته باشند‌.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 3259
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.