2 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 9398
هفته جاری: 50046
ماه جاری: 17466
تاکنون: 16668204
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون عمراني استاندار همدان:اجراي آمايش سرزمين بخش آب در استان همدان
 • محمودرضا عراقي، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان گفت: آمايش سرزمين بخش آب به صورت مستقل و هماهنگ با ساير بخش‌ها در استان همدان اجرا مي‌شود.
 • محمودرضا عراقي، معاون هماهنگي امور عمراني استانداري همدان در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب با تاکيد بر اينکه آمايش سرزمين بخش آب انجام مي‌شود بر برنامه‌ريزي بخش صنعت و کشاورزي براي استفاده از آب بر اساس حجم بارندگي سالانه تاکيد کرد و گفت: آمايش سرزمين بخش آب به صورت مستقل و هماهنگ با ساير بخش‌ها انجام مي‌شود.

  محمودرضا عراقي بيان کرد: اگر طبق ميزان بارندگي سالانه براي ميزان مصرف آب در حوزه‌هاي کشاورزي، صنعتي و شرب برنامه‌ريزي شود، مي‌توان از خسارات بسياري جلوگيري کرد.

  عراقي ادامه داد: با توجه به ميزان آب موجود در استان و محدوديت‌هاي آن چشم‌اندازي براي صنايع و کشت‌هاي کم‌آب‌بر درنظر گرفته شود تا با استفاده از آن بتوانيم براي توسعه استان برنامه‌ريزي کنيم.

  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان اظهار کرد: تاکنون شرکت آب منطقه‌اي استان همدان با همراهي سازمان جهاد کشاورزي، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت آب و فاضلاب برنامه‌هاي خوبي براي تحقق صرفه جويي‌ها داشته‌اند.

  وي ادامه داد: با توجه به اقدامات اکيپ‌هاي گشت و بازرسي شرکت آب منطقه‌اي، ميزان نصب کنتورهاي حجمي، جلوگيري از حفر چاه‌هاي غيرمجاز، مسدود کردن چاه‌هاي غيرمجاز، کنترل ميزان برداشت آب از چاه‌هاي مجاز با استفاده از کنتورهاي هوشمند و همچنين ميزان بارش باعث شده گراف آب‌هاي زيرزميني شرايط بهتري پيدا کند.

  عراقي عنوان کرد: با وجود اقدامات ارزشمندي که در سال‌هاي اخير صورت گرفته کسري مخزن آب زيرزميني همچنان پابرجاست به اين معنا که طي سال‌هاي متمادي برداشت از اين مخازن بيش از حد مجاز بوده و کسري قابل توجهي ايجاد کرده است.

  وي گفت: طي 4 سال اخير اين اقدامات روند مناسبي را ايجاد کرده و هيدروگراف آب‌هاي زيرزميني را بهبود داده است و اميدواريم بتوانيم در راستاي نيل به توسعه پايدار، منابع آب پايداري داشته باشيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 795
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.