18 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 8
امروز: 9363
هفته جاری: 9363
ماه جاری: 231756
تاکنون: 16432680
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: چهار شهرستان در استان در وضعيت قرمز قرار دارند، محدوديت‌ها تمديد مي‌شوند
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در جلسه ستاد استاني مديريت مقابله با کرونا، گفت: چهار شهرستان استان همدان در وضعيت قرمز شيوع کرونا هستند و محدوديت‌هاي يک هفته‌اي در استان همدان تمديد مي‌شود.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيدسعيد شاهرخي رئيس ستاد استاني مديريت کرونا با تقدير از خدمات و تلاش‌هاي کادر درمان استان همدان، گفت: چهار شهرستان در استان همدان در وضعيت قرمز هستند و محدوديت‌هاي يک هفته‌اي در استان همدان تمديد مي‌شود.

  وي با بيان اينکه برگزاري هرگونه تجمع، همايش و جلسه بيش از 10 نفر، ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانوني مي‌شود، گفت: اولويت‌هاي اصلي مقابله با کرونا؛ استفاده از ماسک، رعايت فاصله‌گذاري و عدم تجمع بيش از 10 نفر است.

  شاهرخي با بيان اينکه فداکاري و تلاش بي‌وقفه کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا و بهبودي شرايط قابل تقدير و تشکر است، گفت: طبق بازديدهاي ميداني صورت گرفته، اکثر مردم استان همدان در اجراي فاصله‌گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک رعايت مي‌کنند.

  مردم ماسک بزنند، فاصله گذاري اجتماعي را رعايت و همچنين از تجمعات، شرکت در عروسي و مراسم اجتناب کننداستاندار همدان با بيان اينکه بايد مصوبات ستاد ملي و به تبع آن ستاد استاني، به دقت اجرا و با شدت بر آن‌ها نظارت شود، گفت: همچنان تاکيد مي‌شود مردم ماسک بزنند، فاصله گذاري اجتماعي را رعايت و همچنين از تجمعات، شرکت در عروسي و مراسم اجتناب کنند.

  شاهرخي با بيان اينکه شهرستان‌هاي همدان، ملاير، نهاوند و تويسرکان در وضعيت قرمز شيوع کرونا قرار دارند، افزود: بايد پروتکل‌هاي ابلاغي ستاد استاني مقابله با کرونا و همچنين رعايت نکات بهداشتي در شهرستان‌هاي با وضعيت قرمز به صورت جدي و با نظارت بيشتري اجرا و انجام شوند.

  وي با بيان اينکه به جز شهرستا ن بهار که در وضعيت نارنجي قرار دارد وضعيت باقي شهرستان‌هاي استان همدان زرد و در مرحله هشدار است، گفت: محدوديت‌هاي اعمال شده تا بهبودي اوضاع در شهرستان‌هاي با وضعيت قرمز به قوت خود باقي است.

  شاهرخي با يادآوري اينکه 92 درصد مبتلايان به کرونا مربوط به دورهمي هاي خانوادگي و شرکت در مراسم عروسي و عزاست، گفت: جلب مشارکت مردم، تريبون‌هاي نماز جماعت، سازمان‌هاي مردم‌نهاد، دستگاه‌هاي دولتي، بخشداري‌ها و دهداري‌ها و شهرداري در کنترل، پيشگيري و مقابله با کرونا، بايد به عنوان يک مطالبه اجتماعي پيگيري و تقويت شود.

  وي با بيان اينکه با دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي که در رعايت نکات بهداشتي و پروتکل‌هاي ابلاغي کوتاهي مي‌کنند برخورد جدي و قانوني صورت گيرد، گفت: طبق ستاد استاني مقابله با کرونا، در زمينه مسکن، شهر همدان مشمول حداکثر افزايش 20 درصد اجاره بها است و مالکين بايد با ستاد استاني همکاري و همراهي کنند چراکه از افزايش‌هاي فراتر از مصوبات استاني جلوگيري مي‌شود.

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه تا عادي شدن شرايط هيچ مستاجري نبايد به اجبار، مسکن اجاره‌اي خود را تخليه کند، گفت: اگر بخواهيم آمار مبتلايان را کنترل و کاهش دهيم بايد از اجتماعات، برگزاري مراسم عروسي و عزا به‌طور جدي جلوگيري شود.

  ضرورت افزايش تاب‌آوري اجتماعي و تاب‌آوري مردم در بخش سلامت و توليد

  وي گفت: بايد تدابيري انديشيده شود تا تاب‌آوري اجتماعي و تاب‌آوري مردم در بخش سلامت و توليد افزايش يابد.

  شاهرخي گفت: فعاليت واحدهاي توليدي، چه در زمينه تأمين ملزومات بهداشتي و چه در تقويت معيشت مردم، يک ضرورت است و بايد از آن‌ها حمايت شود.

  رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان نيز در جلسه ستاد استاني مقابله با کرونا، گفت: تا کنون در استان همدان دو هزار و 88 نفر به بيماري کرونا مبتلا شده و 288 نفر نيز فوت شده‌اند.

  رشيد حيدري مقدم با بيان اينکه در استان همدان 600 نفر مبتلا به کرونا بستري و 130 نفر در بخش‌هاي ويژه تحت مراقبت هستند، گفت: با توجه به مشکلي که در زمينه دستگاه‌هاي اکسيژن‌ساز وجود داشت، طبق پيگيري‌هاي انجام شده 4 دستگاه اکسيژن جديد در بيمارستان سينا نصب شد.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/04/30   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1938
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.