18 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 28
امروز: 9205
هفته جاری: 9205
ماه جاری: 231598
تاکنون: 16432588
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  شاهرخي: ايجاد يک‌هزار و 455 شغل توسط 45 شرکت دانش بنيان در همدان
 • مهندس سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان همدان، گفت: 45 شرکت دانش بنيان در استان فعال هستند که براي يک‌هزار و 455 نفر نيز اشتغال ايجاد کرده‌اند.
 •  

  به گزارش اداره روابط عمومي استانداري همدان، شاهرخي افزود: 195 شرکت در زمينه علم و فناوري در اين استان فعاليت مي‌کنند که تاکنون براي 845 تن شغل ايجاد کرده‌اند.

  وي با تاکيد بر اينکه حمايت از اشتغال و توليد سياست محوري اين استان است، افزود: در ادامه سياست‌هاي دولت، اولويت خود را در اين استان، حمايت از توليد، معيشت مردم و حفظ اشتغال موجود قرار داده‌ايم.

  رئيس ستاد اقتصاد مقاومتي استان، بر حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان براي توسعه استان تاکيد و بيان کرد: مجموعه مديريتي استان از حواشي که منابع استان را تلف مي‌کند، به دور هستند و همراهي و همکاري خوبي بين آن‌ها برقرار است

  شاهرخي ادامه داد:  براي توسعه استان با همکاري و همراهي همه مجموعه‌ها، براي حمايت از توليد و ايجاد اشتغال، سند راهبردي و عملياتي توسعه همدان تدوين شده است.

  وي عنوان کرد: توجه و برنامه‌ريزي براي ايجاد اشتغال، تقويت معيشت و حمايت از توليد، از اولويت‌هاي اساسي استان در سند راهبردي و عملياتي است

  استاندار همدان با اشاره به اينکه ظرفيت‌هاي خوبي در زمينه علم و فناوري در اين استان وجود دارد، گفت: با توجه به ظرفيت دانشگاه‌هاي استان، زمينه براي هدايت فکري و رشد علمي آن‌ها فراهم است.

  شاهرخي اظهار داشت: در دنياي امروز فناوري‌هاي برتر، جهش و شتاب گسترده‌اي در زمينه علم و فناوري به وجود آورده‌اند.

  در سفر يک روزه معاون علمي و فناوري رييس جمهوري به همدان، مرحله نخست ساختمان پارک علم و فناوري اين استان بهره‌برداري شد.

  آغاز عمليات اجرايي مراحل بعدي اين پارک، گشايش صندوق پژوهش، فناوري و نوآوري همدان، راه اندازي مرکز نوآوري اجتماعي با مشارکت کميته امداد امام خميني (ره) همدان، مرکز نوآوري تعاون با مشارکت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي، مرکز نوآوري انگور و صنايع وابسته و همچنين مرکز نوآوري شهرستان نهاوند، بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي پارک علم و فناوري همدان و همچنين بهره‌برداري از يک شرکت شتابدهنده از ديگر برنامه‌هاي سفر يک‌روزه سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رييس جهموري به همدان است.

  بر اساس آخرين آمار، 244 واحد فناور در استان همدان فعاليت مي‌کنند که 58 واحد آن متعلق به دانشگاه بوعلي‌ سينا و 13 واحد ديگر زير مجموعه دانشگاه علوم پزشکي ابن‌سينا است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/05/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1291
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.