18 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 9061
هفته جاری: 9061
ماه جاری: 231454
تاکنون: 16432505
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: طرح‌هاي عمراني تا پايان دولت نهايي شوند
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان، در نشست خود با فرمانداران استان همدان که به صورت ويديو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: طرح‌هاي عمراني و اقتصادي اين استان بايد تا پايان دولت دوازدهم نهايي شوند.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، شاهرخي در ادامه گفت: اهميت و حساسيت ماه‌ها و روزهايي که تا پايان سال در پيش است مي‌طلبد با عزم راسخ برنامه‌هايي که در استان تدوين شده را پيش برد و در کنار آن براي ارتقاي سلامتي مردم و کنترل روند شيوع ويروس کرونا تلاش کرد.

  وي ادامه داد: قرار گرفتن در سال پاياني فعاليت دولت دوازدهم اهميت و حساسيت اين روزها را براي مسوولان بيشتر نمايان مي‌کند؛ بنابراين بايد در زمان باقي مانده به نحوي برنامه‌ريزي کرد که طرح‌هاي در دست اجرا را به مرحله نهايي رساند.

  استاندار همدان بيان کرد: طرح‌هاي عمراني در قالب «جهش توليد» و «حرکت اقتصادي» در دست اجرا است که بايد براي آينده اين طرح‌ها تصوير روشني تا يکسال آينده پيش‌بيني کرد.

  شاهرخي اضافه کرد: روند اجراي برخي از طرح‌ها نياز به پيگيري در سطح ملي است اما برخي هم بايد در استان دنبال کرد که در اين راستا فرمانداران بايد در حوزه اقتصادي و عمراني حقوق شهرستان‌ها را مطالبه و موانع اجراي طرح‌ها را پيگيري و رفع کنند.

  وي اظهار داشت: 22 طرح مهم و اثرگذار شهرستان همدان يک به يک بررسي شد تا شرايط و چگونگي طرح‌ها، روند اجرا و موانع پيش‌روي آنها احصا و براي شتاب بخشيدن به پيشبرد طرح‌ها برنامه مناسب اتخاذ شد.

  استاندار همدان افزود: نهايي شدن طرح‌هاي در دست اجرا تحول جدي در استان و شهرستان‌ها ايجاد مي‌کند بنابراين براي رسيدن به اين هدف در دسترس و دست يافتني، بايد با هم افزايي و اتحاد همه با هم حرکت کنند.

  شاهرخي تاکيد کرد: تامين اعتبار مورد نياز براي طرح‌ها بر عهده مرکز استان است و فرماندان هم علاوه بر پيگيري نبايد اجازه بدهند موانع محلي و محدوديت شهرستاني تاثيري در روند اجراي طرح بگذارد.

  وي خطاب به مديران تصريح کرد: چنانچه در اجراي طرح‌ها همکاري با فرماندارن صورت نگيرد از ورود مديران کم‌کار به استانداري جلوگيري مي‌شود چراکه نبايد براي يک کار کارشناسي، طرحي ماه‌ها معطل بماند.

  بالاترين مقام اجرايي استان همدان با بيان اينکه پشتيبان نظرهاي مثبت و توسعه گرا هستم افزود: فرمانداران بايد حرف اول و آخر را در شهرستان محل خدمت بزنند و مدافع حقوق مردم باشند.

  شاهرخي اضافه کرد: هدف مجموعه استانداري از اين جهت‌گيري‌ها توجه به سه اولويت اقتصاد، معيشت مردم و اشتغال جوانان است بنابراين با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، وقت خود را وقف تحقق اين کارها کرده است.

  وي تاکيد کرد: با وجود مشکلات و محدوديت‌هايي که در سطح ملي براي کشور و اين ملت ايجاد شده است بايد کارهاي خوب و خدمات صورت گرفته را به مردم اطلاع رساني و کارنامه اقتصادي دولت را در هفته دولت منتشر کرد.

  استاندار همدان گفت: به موازات فعاليت‌هاي اقتصادي و عمراني، کشور، امروز با بلاي بزرگي به نام ويروس کرونا مواجه هستيم؛ ويروسي که تمام جهان از جمله ايران را تحت تاثير خود قرار داده و مسائل اقتصادي نيز تحت شعاع قرار گرفته است.

  شاهرخي افزود: رييس جمهوري دولت تدبير و اميد همواره در نشست ستاد ملي کرونا به توجه بر سياست‌ها و برنامه‌هاي مصوب در راستاي 2 اولويت سلامت و معيشت، اشتغال و اقتصاد مردم تاکيد دارد.

  وي اضافه کرد: رويکرد دولت در پيک اول شيوع ويروس کرونا ماندن مردم در خانه بود اما با توجه به طولاني شدن اين وضعيت، سياست بر اين شد که با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، فعاليت اقتصادي به تدريج ادامه يابد تا بتوان سلامت، اقتصاد و معيشت مردم را مديريت کرد.

  استاندار همدان اظهار داشت: طبق گفته معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي علت حدود هشت درصد ابتلا به کرونا بازگشايي فعاليت‌ها بوده است اما 92 درصد مابقي به خاطر برگزاري دورهمي، رفت و آمدهاي خانگي، مراسم عروسي و عزا است.

  شاهرخي ادامه داد: اين آمار مسير کار مسوولان را روشن و شفاف و نقطه هدف ما براي پيشگيري از شيوع اين ويروس مشخص کرده است؛ بنابراين بايد از مردم خواست براي جلوگيري از شيوع کرونا استفاده از ماسک، رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي و پرهيز از برگزاري مراسم را جدي بگيرند.

  وي تاکيد کرد: در صورت اجراي مصوبه ستاد ملي کرونا در شهرستان‌ها به نتيجه پيش بيني شده دست مي‌يابيم در غير اينصورت کاري از پيش نمي‌رود و شاهد تداوم وضعيت قرمز کرونايي خواهيم بود.

  استاندار همدان با بيان اينکه نهاوند از وضعيت قرمز خارج شده است اظهار داشت: اين توفيق ماحصل همکاري و تعامل مجموعه فرمانداري، دادستان، نيروي انتظامي و عوامل بهداشتي و توجه مردم به توصيه ها و هشدارها است.

  شاهرخي ادامه داد: پيگيري فرمانداران بسيار اثر بخش است بنابراين بايد بخش عمده اي از تکاليف حول محور اجراي مصوبات و پروتکل‌هاي بهداشتي باشد و فرمانداران محور اجراي سياست هاي استان را که منبعث از سياست هاي ملي است، مورد توجه قرار دهند.

  وي ادامه داد: شهرستان‌ها بايد به کانون اجراي مصوبه ستاد ملي و استاني کرونا تبديل شوند چراکه عملکرد مطلوب فرمانداري ها به عنوان بازوان ستاد کرونا اثرهاي مثبتي در پي دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/05/08   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 90
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.