28 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 7638
هفته جاری: 24685
ماه جاری: 252610
تاکنون: 16783052
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: رعايت پروتکل‌ها در عزارداري ماه محرم در همدان، بالاتر از ميانگين کشوري / سلامت دانش‌آموزان در اولويت است، خانواده‌ها با معلمان همکاري کنند
 • استاندار همدان در جلسه اعضاي ستاد استاني مقابله با کرونا گفت: در استان همدان، رعايت پروتکل‌ها در عزارداري ماه محرم بالاتر از ميانگين کشوري بوده است. سلامت دانش‌آموزان در اولويت است، خانواده هابا معلمان همکاري کنند
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي استاندار همدان گفت: شيوه آموزش در مدارس استان براي گروه‌هاي مختلف طراحي و تدوين شده‌است و کادر اداري و آموزشي نسبت به ارتقاي سلامت در فضاي آموزشي و پيشگيري از شيوع کرونا توجيه شدند.

   با توجه به آغاز سالتحصيلي و بهار علم و دانش بايد از اين فضا بگفته رييس جمهوري براي شکست ويروس کرونا بهره گرفت تا در کنار کسب علم و دانش شاهد کاهش جانباختگان ناشي از اتلا به اين بيماري باشيم.

  وي اضافه کرد: بنابر تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا و بر اساس برنامه ها و پروتکل‌هاي تدوين شده در وزارت علوم، بهداشت و آموزش پرورش، بايد با استفاده از زمان و بهره‌مندي از فضاي آموزشي از پيشرفت علمي عقب نمانيم.

  استاندار همدان ادامه داد: فکر بيشتر خانواده‌ها هم اينک معطوف به بازگشايي مدارس شده است چرا که به علت گستردگي حوزه آموزش و پرورش برخي نگراني‌هايي دارند و رسانه هاي وابسته به معاندان نظام از اين فضا سوء استفاده مي‌کنند.

  شاهرخي  افزود: جامعه آموزش و پرورش براي کم کردن دغدغه مردم با دقت کار را افزايش و به خانواده‌ها و والدين اطمينان بدهد که تمام تلاش خود را براي ارتقاي سلامت فضاي آموزشي و دانش اموزان به کار مي‌گيرد.

  وي از همه دستگاه هاي مسوول که در بازگشايي مدارس وظيفه مند هستند خواست تا اين نهاد را ياري دهند.

  استاندار همدان گفت: با اجراي هر اقدام ارزشمند از سوي ستاد ملي مقابله با کرونا، جريان ضد انقلاب يک موج راه مي اندازند که براي نمونه در جريان بازگشايي فعاليت هاي اقتصادي نيز موجي از نااميدي و بيان به خطر افتادن جان مردم را راه انداختند.

  شاهرخي افزود: هم اينک نيز موج منفي گسترده‌اي را براي بازگشايي مدارس ايجاد کردند و با اظهار نظرهايي بدون پايه علمي، بر طبل مخالفت کوبيدند چراکه دنبال تعطيل کردن حوزه آموزش و اقتصاد کشور هستند.

  وي ادامه داد: نيروي انتظامي و پليس فتا نسبت به کنترل و مديريت فضاي مجازي اقدام کند چراکه افرادي در داخل از روي ناآگاهي با بيان حرف هايي بي ربط و احساسي، آب در آسياب دشمن مي‌ريزند و با مشوش کردن فضاي روحي و رواني جامعه بر دغدغه و نگراني خانواده‌ها مي‌افزايند.

  استاندار همدان افزود: کميته اطلاع رساني ستاد استاني مقابله با کرونا نسبت به انعکاس فعاليت‌هاي صورت گرفته براي افزايش بهداشت و سلامت مدارس بيش از گذشته آگاه‌سازي و اطلاع رساني کند و اجازه تضعيف تصميم‌هاي ستاد ملي مقابله با کرونا را ندهد.

  شاهرخي اظهار داشت: هر چند روند گسترش ويروس کرونا در استان همدان نزولي است اما رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي مردم و نهادهاي دولتي و غيردولتي ضروري است تا شرايط همدان به وضعيت مطلوب نزديک شود.

  وي افزود: استفاده از ماسک، رعايت فاصله فيزيکي، پرهيز از تجمع و برگزار نکردن مجالس عروسي و عزا همچنان مورد تاکيد مسوولان به ويژه ستاد مقابله با ويروس کرونا است.

  استاندار همدان يادآوري کرد: امسال عزاداران حسيني به شکل مناسبي اقامه عزا کردند و اوج نظم و وفاداري به قانون و مقررات و پروتکل هاي بهداشتي را به نمايش گذاشتند و ميزان رعايت پروتکل‌ها در همدان بالاتر از ميانگين کشوري بود.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2035
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.