8 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 1040
هفته جاری: 32513
ماه جاری: 65925
تاکنون: 16699687
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: نظارت بيشتري بر شبکه‌هاي توزيع کالا صورت گيرد / مردم براي تامين کالاهاي ضروري نگراني نداشته باشند
 • استاندار همدان در نشست اعضاي کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: با توجه به نقش همکاري مردم در مبارزه با قاچاق کالا بايد فرهنگ نخريدن اين قبيل کالاها ترويج و نهادينه شود و نظارت بيشتري بر شبکه‌هاي توزيع کالا صورت گيرد
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان مهندس سيد سعيد شاهرخي افزود: به منظور مبارزه بي امان با پديده کالاي قاچاق بايد با افراد فاقد هويت و سايت هاي فروش اين قبيل اقلام برخورد شود و اين برخورد قهري همراه با مديريت بازار باشد.

  وي اضافه کرد: يکي از مزيت هاي برجسته همدان همراهي صنوف با کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و وجود بازاريان متدين و با انصاف است که بايد اين را قدر بدانيم.

  استاندار همدان بر ضرورت تامين مايحتاج و کالاهاي ضروري مردم تاکيد کرد و افزود: با توجه به اطلاعات به دست آمده از موجودي انبارها، وضعيت کالاهاي راهبردي در استان مطلوب است بنابراين بايد در کنار نظارت بر فرايند توزيع، جلب نظر توزيع کننده و کسبه ها مد نظر مسوولان قرار گيرد.

  شاهرخي ادامه داد: با توجه به شيوع ويروس کرونا، همچنان نظارت بر تامين کالاهاي سلامت محور مورد تاکيد است هر چند کالاهاي مورد نياز در داخل استان توليد مي شود.

  وي بيان کرد: حمايت از توليد، توزيع و مصرف کننده بايد مد نظر قرار گيرد و با توجه به اينکه کمبود کالا به شکل جدي و ملموس نيست اما قيمت ها را بايد با دقت رصد کرد.

  استاندار همدان افزود: انتطار مي رود توليد و توزيع کننده وضعيت مصرف کننده را درک و بازاريان خودشان با افرادي که دنبال بد نام کردن آنها هستند برخورد کنند.

  شاهرخي يادآوري کرد: از سال گذشته چالش قيمت گوشت و خروج دام از استان به سمت کشورهاي همسايه وجود داشت و در اين راستا با ايجاد محدوديت هايي از قاچاق دام جلوگيري شد؛ هر چند اين محدوديت ها هم اينک بايد رفع و برداشته شود.

  وي خواستار تسريع در روند پلاک کوبي دام سبک و سنگين شد و گفت: تا ماه آينده 50 درصد دام هاي استان و تا پايان سال تمام دام ها بايد هويت دار شوند.

  استاندار همدان ادامه داد: بايد با در نظر گرفتن زمان بندي دقيق از نيروي بسيج، جمعيت هلال احمر و ظرفيت دهياران و بخشداران براي شتاب بخشي به روند طرح پلاک گذاري دام ها استفاده کنند.

  شاهرخي درباره صدور شناسه از سامانه جامع تجارت براي کالاها نيز گفت: با توجه به شرايط کشور، بايد از توليد داخل حمايت و زمينه احداث و راه اندازي واحدهاي توليدي در داخل کشور و استان را فراهم کرد.

  وي با بيان اينکه اگر توليد متناسب با تقاضا نباشد با افزايش قيمت مواجه مي شويم، افزود: بنابراين بايد اين موضوع به خوبي مديريت و نبايد خلاء کمبود کالا با انواع کالاي قاچاق جبران شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1285
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.