8 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 1161
هفته جاری: 32634
ماه جاری: 66046
تاکنون: 16699759
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  نشست استاندار همدان و اعضاي مجمع نمايندگان استان با معاون اول رييس جمهور پيگيري‌ مسائل استان توسط استاندار و مجمع نمايندگان
 • استاندار همدان در سفر خود به تهران، علاوه بر پيگيري طرح‌ها و پروژه‌هاي در دست اجرا و رايزني با مقامات ارشد دولت، با اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور ديدار کرد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، استاندار همدان همراه با مجمع نمايندگان استان، در جلسه خود با معاون اول رئيس جمهور، گزارشي از آخرين وضعيت مسائل و مشکلات استاني ارائه کردند.

  مهندس شاهرخي استاندار همدان توانست طي رايزني‌هاي مختلفي در راستاي پيگيري طرح‎ها و برنامه‌هاي استان با مقامات ارشد دولت و در جلسه خود با اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، گزارشي از وضعيت استان در بخش‌هاي مختلف و پروژه‌هاي متعدد در دست اجرا ارائه کرد و گفت: اين استان همانند کارگاهي بزرگ است که در گوشه و کنار استان کار و فعاليت در زمينه هاي مختلف جريان دارد.

  وي همچنين با ارائه گزارشي از ميزان ابتلا و بستري‌هاي ناشي از شيوع کرونا، گفت: خوشبختانه ميزان بستري، ابتلا و مرگ و مير ناشي از شيوع کرونا در استان همدان پايين‌تر از ميانگين کشور بوده که اين به دليل رعايت فاصله اجتماعي از سوي مردم و بهبود زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني استان  بوده است.

  نمايندگان مردم استان همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه هر يک به صورت جداگانه گزارشي از مسايل و مشکلات مختلف استان و حوزه هاي انتخابيه خود ارائه کردند و خواستار نگاه ويژه دولت براي برطرف کردن چالش ها و نواقص در استان شدند.

  انسجام قوا لازمه حل مشکلات

  در ادامه اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، با اشاره به نقش پراهميت دولت و مجلس در اداره کشور گفت: انسجام و همدلي ميان قواي سه گانه لازمه حل مشکلات مردم است و مي تواند مردم را به آينده کشور اميدوار کند.

  معاون اول رييس جمهور با تأکيد بر اينکه درک مشترک دولت و مجلس از مشکلات کشور براي يافتن راهکارهاي مناسب براي حل چالش هاي پيش روي کشور بسيار راهگشاست، گفت: تدوين بودجه سال آينده کشور فرصت بسيار مناسب و خوبي براي به تفاهم رسيدن دولت و مجلس بر سر مسايل کلان اقتصادي کشور خواهد بود و انتظار مي رود اين تفاهم نقش موثري در حل مشکلات و مسائل ايفا کند.

  معاون اول رييس جمهور در ادامه از استان همدان به عنوان يکي از استان هاي پراهميت و پايتخت تاريخي و تمدني کشور ياد کرد و گفت: استان همدان از ظرفيت هاي گسترده در بخش گردشگري و کشاورزي برخوردار است و خوشبختانه در سال هاي اخير بخش صنعت نيز در اين استان فعال شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 987
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.