6 آبان 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 13
امروز: 2733
هفته جاری: 28142
ماه جاری: 44528
تاکنون: 16805109
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: فرمانداران شرايط شهرستان‌ها را به صورت ويژه مديريت و بررسي کنند
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در ستاد استاني مقابله با کرونا و جلسه ويدئو کنفرانسي با فرمانداران، گفت: تجمع عامل روند افزايشي کرونا در اين استان شده است. بنابراين فرمانداران به منظور پيشگيري از شيوع اين ويروس بايد از برگزاري هرگونه تجمع و جلسه‌هاي بيش از سقف مجاز جلوگيري کنند.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي در ستاد استاني مقابله با کرونا و جلسه ويدئو کنفرانسي با فرمانداران گفت: آمارهاي ارائه شده از سوي دانشگاه علوم پزشکي مويد اين است که بيشتر مبتلايان به کرونا به علت حضور در تجمع ها به اين ويروس مبتلا شدند بنابراين بايد اجازه هرگونه تجمع و برگزاري جلسه بدون رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و بيش از سقف مجاز داده نشود.

  وي اضافه کرد: آرامستان‌ها يکي از مکان‌هاي تجمع به شمار مي‌رود که وضعيت آنها قابل قبول نيست و بايد فرمانداران نسبت به پيشگيري از تجمع در اين محل‌ها و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي نظير استفاده از ماسک، رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي و پرهيز از تجمع ها اقدام شود.

  استاندار همدان با بيان اينکه توجه به معيشت و سلامت مردم مدنظر ستاد ملي و استاني مقابله با ويروس کرونا است گفت: صنوف و مشاغل بر اساس پروتکل‌هاي پيش بيني شده فعال باشند چراکه سياست دولت معطوف به تعطيلي نيست بلکه صلاح مردم برقراري کار و تلاش همراه با حفظ سلامت است.

  شاهرخي اضافه کرد: حفظ سلامت مردم براي مسوولان يک اصل مهم و محوري بوده و پروتکل‌هاي بهداشتي نيز به منظور حفظ سلامت مردم تدوين شده هرچند حساسيت ها نسبت به اپيدمي کرونا رو به کاهش است.

  وي بيان کرد: در موج دوم شيوع کرونا اقدام هاي خوبي از سوي مسوولان با بهره‌گيري از ظرفيت رسانه و فضاي مجازي براي افزايش حساسيت مردم نسبت به اين ويروس شد که در اين مرحله نيز انتظار مي‌رود اين روند با جديت بيشتر دنبال شود.

  استاندار همدان گفت: همراهي مردم در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي رمز موفقيت اين حرکت همگاني است بنابراين بايد با رعايت اصول بهداشتي مورد تاکيد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي فشار را از  روي حوزه درمان کم کرد.

  شاهرخي افزود: با وجود قرار گرفتن در موج سوم شيوع کرونا تلاش بي وقفه مسوولان در بخش هاي مختلف موثر بوده و قدردان مردم، اعضاي ستاد شهرستاني و استاني مقابله با ويروس کرونا و کادر درمان هستيم.

  وي بيان کرد: تلاش هماهنگ مردم و اعضاي ستاد ملي کرونا و ديگر دستگاه‌ها، سختي کار را در دانشگاه علوم پزشکي که در صف اول هستند قابل پذيرش مي‌کند.

  استاندار همدان افزود: تمامي تلاش‌ها بايد به اجراي دستورالعمل‌هاي بهداشتي معطوف شود و در اين راستا بايد همه دستگاه‌ها، صنوف و مردم را نسبت به احتمال شيوع اين ويروس حساس کرد.

  شاهرخي گفت: بايد با اجراي دستورالعمل هاي بهداشتي، حجم ورودي به بيمارستان ها را به حداقل ممکن رساند تا کادر درمان فرصت و زمان کافي را براي رسيدگي به بيماران احتمالي داشته باشند.

  وي با بيان اينکه نبايد اجازه دهيم آمار فوتي ها به حد بالايي برسد افزود: با توجه به گزارش علوم پزشکي درباره موج جديد شيوع کرونا و کاهش حساسيت مردم و دستگاه ها، احتمال بروز چالش جبران ناپذير متصور است.

  استاندار همدان گفت: هر چند شرايط اين استان نسبت به نرم کشوري در زمينه رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي خوب است با اين وجود بايد با جديت بيشتري اين دستورالعمل ها را اجرا کرد.

  شاهرخي ادامه داد: ميزان رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي از 82 به 62 درصد کاهش يافته است بنابراين فرمانداران بايد بدانند که کار تعطيل نشده و در صورت غفلت ممکن است ضربات جبران ناپذيري وارد شود.

  وي بيان کرد: پنج شهرستان اين استان هم اينک در وضعيت قرمز کرونايي قرار دارند که اين وضعيت قابل پذيرش نيست بنابراين براي بازگرداندن شرايط به وضعيت عادي بيش از گذشته بايد تلاش کرد.

  استاندار همدان با يادآوري اينکه تعداد کمي از هيات هاي عزاداري و مذهبي در محرم امسال دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت نکردند افزود: با توجه به بازگشايي مدارس از تيم‌هاي نظارتي انتظار مي‌رود نظارت جدي بر مدارس داشته باشند تا مطابق با ضوابط بهداشتي فعاليت کنند.

  شاهرخي اضافه کرد: نبايد اجازه دهيم مدارس به عامل بزرگ انتشار ويروس کرونا تبديل شود بنابراين بايد واحدهاي آموزشي براي برگزاري حضوري دروس و کلاس‌ها همه شيوه‌نامه هاي بهداشتي را رعايت کنند.

  وي ادامه داد: همچنين مي توان براي برگزاري مجازي مدارس از بستر شبکه شاد به نحو مطلوب استفاده کرد و از ظرفيت صدا و سيما همدان نيز براي برگزاري مجازي کلاس ها و به حداقل رسيدن آسيب کرونا بهره گرفت.

  استاندار همدان گفت: با توجه به فرا رسيدن اربعين حسيني، تاکيد ستاد ملي کرونا بر برگزار نشدن راهپيمايي و تجمع در اربعين بوده هر چند احتمال مي‌رود مراسم‌هاي محدود، بدون حرکت در حسينيه‌ها و مساجد برگزار شود.

  وي درباره تعطيلي مدارس گفت: تعطيلي مدارس در حدود اختيارات ستاد استاني مقابله با کرونا نيست و سياست ستاد ملي مقابله با کرونا نيز بازگشايي مدارس با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2506
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.