6 آبان 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 105
امروز: 2135
هفته جاری: 27541
ماه جاری: 43927
تاکنون: 16804914
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  نقش خطير جوانان در هشت سال دفاع مقدس
 • تحليل مشاور استاندار و مدير روابط عمومي استانداري همدان به مناسبت هفته دفاع مقدس
 •  

  اسد‌ا... رباني‌مهر مشاور استاندار و مدير روابط عمومي استانداري همدان، به مناسبت هفته دفاع مقدس در تحليلي به نقش خطير جوانان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت.

   

  محمود شهبازي 24 ساله، شهيد همت27 ساله، محمد جهان آرا27 ساله، سردار ياسيني 33 ساله، مهدي زين الدين 25 ساله، محمود کاوه 21 ساله و هزاران جوان حتي زير 20 سال در هشت سال دفاع مقدس آنچنان حماسه اي رقم زدند که براي هميشه در تاريخ با افتخار تمام ثبت شده است و بي شک هيچ وقت از ذهن و خاطر مردم ايران اسلامي آن همه رشادت و حماسه آفريني فراموش نخواهد شد.

  هفته دفاع مقدس فرصت خوبي براي بررسي ابعاد مختلف يک جنگ هشت ساله و نابرابر است، جنگي که حدود هشت سال طول کشيد و خسارت زياد معنوي و مادي به کشورمان وارد شد اما در کنار خسارت ها در حقيقت جنگ تحميلي يک گنجينه معنوي و فرهنگي بوده که تا سال ها در اذهان مردم ما ماندگار است و بزرگ زريني در تاريخ پرافتخار کشور عزيزمان ايران است هر چند به نظر مي رسد هنوز ابعاد زيادي از جنگ تحميلي براي مردم بيان نشد و بايد تحليل هاي دقيق کارشناسي بيشتري در اين زمينه بر اساس واقعيت هاي موجود انجام شود تا تجربه اي گرانبها براي امروز و آينده بود و رسادت،دليري،اخلاص و ازخودگذشتگي که صفات ارزشمند هر جامعه اي است به مردم گفته شود .

  اما يکي از محورهاي اصلي و تاثيرگذار هشت سال دفاع مقدس، سرداران جوان و شجاعي بودند که حماسه ساز شدند و افتخارات بزرگي را رقم زدند، سرداراني چون جهان آرا، شهبازي، همت، ياسيني، کاوده، زين الدين و ... که عليرغم سن کم اما تاثيرگذاري بسيار زيادي در جنگ داشتند که يک نمونه آن محمدجهان آرا فرمانده سپاه خرمشهر است که با وجود سن و سال در يک شرايط سخت توانست يک لشکر را مديريت کند و در نهايت خرمشهر را آزاد کند و عليرغم ضربات سنگيني که به دو شهر خرمشهر و آبادان وارد شد اما در نتيجه شاهد آزادسازي خرمشهر در عمليات بيت المقدس بوديم که باعث غرور و افتخار هر ايراني است و به عنوان نماد ايثار و مقاومت شناخته شده است.

  در شرايط سخت جنگ نابرابر که شاهد کمک همه جانبه آمريکا و اروپا با عراق بوديم، با تکيه بر توانمندي  داخلي مان در کنار شجاعت و دلاورمردي مردم ،اما سرداران جوان ايراني در اين جنگ نابرابر حماسه ساز شدند و عملکرد قابل قبولي داشتند و هر کدام از اين سرداران با سن کم يک لشکر را مديريت مي کردند و اين يک برگ زرين و پرافتخار در تاريخ ملت ايران است که چنين جوانان شايسته و شجاعي را تربيت کرده است.

  بي شک جوانان ايراني در هر کجا بودند و به آنها ميدان شده شد هميشه منشاء اثر و تاثيرگذار بودند از جنگ تحميلي تا عرصه علمي و دانشگاهي و پزشکي و شرکتهاي دانش بنيان تا ورزش و مدال آوري و فعاليتهاي اجتماعي و خيرخواهانه و در هر جايي که به جوانان اعتماد کرديم نتيجه گرفتيم و اين روند و رويه درست بايد در همه  زمانها تکرار شود و ادامه پيدا کند.

  جوان ايراني، پاک و شجاع به دور از بعضي مصلحت انديشي ها و محافظه کاري ها هميشه بدنبال انجام کارهاي بزرگ در شرايط سخت هستند و خوشبختانه در همه زمينه ها ما جوانان فعال و با انگيزه اي داريم که اگر به آنها ميدان داده شود و اعتماد کنيم فراتر از انتظار ما کار مي کند و منشاء اثر خواهد بود.

  در ايام هفته دفاع مقدس، ياد همه شهداء را گرامي مي داريم و اميدواريم خداوند به همه توفيق عنايت کند ادمه دهنده راه شهداء و امام شهداء باشيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2435
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.