2 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 43
امروز: 8996
هفته جاری: 49645
ماه جاری: 17065
تاکنون: 16667972
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: بيش از چهار هزار ميليارد تومان در استان سرمايه‌گذاري شده‌است
 • استاندار همدان گفت: اشتغال، معيشت و توليد اولويت نخست استان است ، بيش از چهار هزار ميليارد تومان در استان سرمايه‌گذاري شده‌است
 • کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در کارگروه اشتغال و برنامه‌ريزي استان افزود: از اول سال تا پايان آذر، 18 هزار و 59 شغل ايجاد شده است.

  شاهرخي خاطر نشان کرد: دولت اعتبارات خوبي در زمينه اشتغال روستايي در نظر گرفته است، دستگاه‌هاي اجرايي استان نيز بايد به‌طور کامل آن را جذب کند.

  استاندار با اشاره به اينکه مبناي حرکت ما در استان براي خدمت به مردم، حرکت در چارچوب قوانين، اصول علمي و برنامه محور است تاکيد کرد: طبق هدف‌گذاري که در نظر گرفته شده، بايد ساليانه حدود 20هزار شغل ايجاد و 5هزار ميليارد تومان نيز سرمايه‌گذاري کنيم.

  وي اظهار داشت: مستندات ارائه شده در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري، نشان از موفقيت‌هاي استان در اين زمينه دارد.

  شاهرخي تاکيد کرد:طبق آمار‌هاي منتشر شده استان همدان در شاخص‌هاي عمومي از ميانگين کشوري بالاتر است و توانسته وضعيت مطلوبي را کسب کند‌.

  استاندار با بيان اينکه بانک‌ها پيگيري‌هاي بيشتري در زمينه رفع موانع و مشکلات درخواست‌کنندگان داشته باشند تا در ارائه تسهيلات روان‌سازي صورت گيرد گفت: از اول سال تا پايان آذر ماه يعني طي 9 ماه، 4ميليارد و 148 ميليون تومان، سرمايه‌گذاري شده است.

  شاهرخي در ادامه افزود: با تلاش دستگاه‌هاي اجرايي و ديگر نهادهاي مربوطه، 18 هزار و 59 نفر در سطح استان ايجاد شغل شده است. البته اين به معناي ريشه کن کردن بيکاري در استان نيست.

  استاندار با تاکيد بر اينکه با توجه به اينکه در استان 60هزار بيکار وجود دارند، سازوکاري انديشيده شده که در پايان برنامه ششم چشم‌انداز نرخ بيکاري استان به حداقل ممکن برسد بيان کرد: دستگاه‌هاي اجرايي که بيش از تعهد سالانه در امر اشتغال عمل کرده‌‌اند، تقدير خواهند شد .

  شاهرخي تاکيد کرد: در هر شهرستان، طرح‌هايي که مشکل بانکي دارند، فرمانداران با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرايي و مدير بانک شهرستان، جلساتي براي رفع موانع و مشکلات برگزار و هرچه سريع‌تر موانع را برطرف کنند.

  وي با اشاره به اينکه ضرورت دارد به طرح‌هاي فناوري اطلاعات در زمينه شغل‌هاي جديد توجه بيشتري شود گفت: شغل‌هاي نوين فرصتي است که در سطح کشور نيز انجام شده‌اند،بايد از اين ظرفيت در استان استفاده شود.

  استاندار افزود: اگر قرار است علم را به ثروت تبديل کنيم، ضرورت دارد که ارتباط تنگاتنگي بين‌دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي علمي و مراکز دانشگاهي انجام گيرد.

  شاهرخي در پايان خاطر نشان کرد: مديران دانشگاه و دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي ايجاد ارتباط‌هاي گسترده و هم‌افزايي اقدامات علمي و جدي انجام دهند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/10/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 632
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.