18 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 8568
هفته جاری: 62445
ماه جاری: 227734
تاکنون: 16193607
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: شوراي اسلامي شهر عينيت‌بخش مردم‎سالاري ديني است
 • استاندار همدان مطرح کرد; شوراي اسلامي شهر و روستاها، عينيت‌بخش مردم سالاري ديني در جمهوري اسلامي ايران است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در جلسه با اعضاي شوراي اسلامي استان گفت: در جمهوري اسلامي ايران مردم در اداره حکومت و همچنين در تمام سطوح مختلف تصميم‌گيري و اجرا نقش بسزايي دارند چرا که، مردمي بودن يکي از پايه‌هاي شکل‌گيري انقلاب اسلامي است.

  شاهرخي با بيان اينکه مردم، هميشه با حضور در انتخابات، به نخبگان مورد وثوق خود، اجازه خواهند داد تا در جريان تصميم‌گيري و تصميم‌سازي در نظام جمهوري اسلامي ايران باشند افزود: تعداد شوراهاي شهر و روستا در سراسر کشور مصداقي عيني از مردم سالاري ديني در نظام جمهوري اسلامي ايران است.

  وي عنوان کرد: جايگاه شوراي شهر و روستاها بسيار ارزشمند و مقدس است، بنابراين ايجاب مي‌کند اين امر در جامعه فرهنگ‌سازي شود تا به پشتوانه آن اقدامات موثرتري صورت گيرد.

  استاندار با اشاره به اينکه اعضاي شورا اسلامي نمايندگان مردم هستند و داراي شأنيت خاص خود است، بايد در انجام امور و نظارت بر امور جديت تمام داشته باشند خاطر نشان کرد:  شوراي اسلامي شهر و روستا بايد به گونه‌اي وظايف خود را انجام دهند که مردم از آن‌ها به عنوان يک چتر حمايتي و خدمتگذاران مردمي ياد کنند.

  شاهرخي گفت: بدون شک هم از لحاظ شرعي و هم از لحاظ عرفي، فرصت خدمت‌گذاري نعمتي است که خداوند به انسان‌ها و در اينجا اعضاي شوراي اسلامي شهر داده است؛ چه بسا اعضاي شوراي شهر، بايد قدردان  اين نعمت و فرصت بوده و با تلاش و جديت در راستاي خدمت به مردم عمل کنند.

  وي با تاکيد بر اينکه از وظايف اعضاي  شوراي اسلامي شهر و روستاها حفظ و صيانت از شأن شوراست افزود: شوراي اسلامي شهر و روستاها حلقه واسط مردم و مسئولان هستند، بنابراين بايد به عنوان يک پل ارتباطي عمل کنند و تمام تمرکز آنها بر خدمت‌گزاري به مردم و تسهيل امور باشد.

  شاهرخي تاکيد کرد: اعضاي شورا مي‌توانند با در جريان قرار گرفتن مسائل روستايي، شهري و استاني، طي ارتباطات گسترده‌اي که با مردم دارند، آن‌ها را در جريان امور قرار داده و مردم را از اقدامات انجام شده توسط نهادهاي مختلف، مطلع کنند.

  در پايان استاندار گفت: فرمانداران هرفصل يک جلسه با شوراي اسلامي شهر و روستاهاي شهرستان در رابطه با مسائل مختلف برگزار کنند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
   
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/10/22   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 108
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.