18 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 9557
هفته جاری: 63436
ماه جاری: 228725
تاکنون: 16194150
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون تدوين ، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاون حقوقي رياست جمهوري :راه‌اندازي سامانه ملي قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و پايگاه اطلاع رساني قوانين و مقررات کشور
 • معاون تدوين ، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات رياست جمهوري خبر داد; راه‌اندازي سامانه ملي قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و پايگاه اطلاع رساني قوانين و مقررات کشور
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان ،مهدي‌زاده معاون تدوين، تنقيح و انتشار قوانين و مقررات معاونت رياست جمهوري در نشست مشترک مديران و کارشناسان امور حقوقي و امور اداري دستگاه‌هاي اجرايي استان همدان گفت: در طول 113 سال قانون‌گذاري در ايران، بيش از 11 هزار عنوان قانون تدوين و تنظيم شده است.

  مهدي زاده افزود: يکي از اشکالات اساسي در اين زمينه قانوني و حقوقي ما اين است که اصول و ضوابط خاصي در زمينه تفسير قوانين وجود ندارد.

  وي بيان کرد: در دستگاه حقوقي ايران، اعتبار سنجي قوانين و مقررات و همچنين تورم يا انبوه قوانين و مقررات از اهميت ويژه‌اي برخوردار است که بايد مديريت شود.

  مهدي زاده با اشاره به اينکه راه‌اندازي سامانه ملي قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و پايگاه اطلاع رساني قوانين و مقررات کشور يک رخداد مهم در کشور است گفت: اين دو سامانه يا پايگاه اطلاع رساني در زمينه قوانين و مقررات مي‌تواند در تسهيل امور و رفع تناقض‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي، دولتي، غير دولتي، خصوصي و ديگر نهادهاي مديريتي در کشور، موثر شود.

  وي افزود: معاونت تدوين، تنقيح و انتشار قوانين مقررات رياست جمهوري، وارث سازمان تنقيح قوانين و مقررات  1350 است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/10/22   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 774
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.