6 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 73
امروز: 7765
هفته جاری: 27592
ماه جاری: 42296
تاکنون: 15296105
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: نگاه دولتمردان و مسئولان ملي کشوري به استان همدان، نگاهي مثبت و ويژه‌ است
 • استاندار همدان گفت: دليل نگاه ويژه مسئولان ملي به همدان بخاطر فرهنگ و تمدن استان همدان، مردمان با وقار و پيگيري مسئولين استان است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان افزود: استان همدان به دور از حواشي‌هاي سياسي، مسير توسعه را در پيش گرفته و ارتقاء جايگاه استان همدان در کشور را ملاک عمل خود قرار داده‌اند.

  شاهرخي با بيان اينکه از هرزوايه و با هر ديدگاهي به استان نگاه شود، واضح و روشن است که استان با برنامه‌ريزي دقيق و همگرايي بيش از پيش، در مسير توسعه قرار گرفته است عنوان کرد: اقدامات زيرساختي بسياري در حوزه‌هاي مختلف در استان همدان انجام شده که مسئولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي، بايد اين فعاليت‌ها را براي مردم تشريح و تبيين کنند.

  وي افزود: مبنا و اساس عملکرد مديران و مسئولان استاني، خدمت به مردم بزرگ و با فرهنگ همدان بوده و هست.

  استاندار با تاکيد بر اينکه فرماندار‌ان و مسئولان هر هفته با اقشار نشست و ديدار دارند، اين ديدارها را بيشتر و ارتباط چهره ‌به چهره را در دستور کار خود قرار دهندخاطر نشان کرد: يکي از راه‌هاي ارائه و تبيين خدمات و اقدامات دولت و در رأس آن نظام جمهوري اسلامي به مردم استان، همين برقراري ارتباط‌هاي مستمر و ديدارهاي چهره به چهره است.

  شاهرخي با اشاره به اينکه ميز و صندلي و مقامي که مديران در دست دارند فقط براي خدمت به مردم است، نه چيز ديگرگفت:براي يک مدير يا مسئول، مايه ننگ است اگر طرح يا پروژه‌اي در دستگاه تحت امرش، چندين سال به طول بکشد.

  وي در ادامه افزود: مديران از لحظه لحظه عمر و فرصتي که در اختيار آنها قرار داده شده، استفاده برده و خدمت‌گذار مردم باشند.

  شاهرخي با بيان اينکه نگاه مديران به خدمت و خدمتگذاري نگاهي مردمي و بلند باشد اظهار داشت:  در استان مديران پيشتازي نيز در عرصه خدمت گذاري وجود دارند که بدون هيچ حاشيه‌اي به دنبال عملي کردن طرح‌ها و پروژه‌هاي تعريف شده هستند، بدون شک خدمت خالصانه آن‌ها قابل تحسين است.

  استاندار گفت: مدير حرفه‌اي قابليت ريسک‌پذيري و جسارت دارد و طبق قانون عمل کرده و از هيچ دستگاه نظارتي واهمه‌اي ندارد، چون به سلامت و درستيِ قول و فعل خود ايمان دارد. اين توقعي است که از مديران مسئول در استان مي‌رود.

  استاندار با تاکيد بر اينکه مديران اجرايي طبق قانون و در چارچوب تعريف شده به حرکت خود ادامه داده و براي توسعه استان تلاش کنند خاطر نشان کرد:  مديراني که براي سرمايه‌گذاران، مجوز طرح صادر مي‌کنند، بايد توجه داشته باشند که فقط به صدور مجوز اکتفا نکنند، بلکه همکاري کنند تا موانع پيشروي سرمايه‌گذار را نيز از سر راه بردارند.

  استاندار تاکيد کرد: يکي از مسير‌هاي مهمي که از طريق آن مي‌توان به توسعه همه‌جانبه دست يافت، ترغيب و جلب سرمايه‌گذاري است. بنابراين مديران بايد در برداشتن موانع پيشروي سرمايه‌گذاران همکاري‌هاي لازم را انجام دهند.

  وي با بيان اينکه شهرداري‌ها بايد توجه داشته باشند که شهرهاي بزرگ دنيا با حضور بخش خصوصي توانسته‌اند تحولات بزرگي در شهر انجام دهند، بنابراين تنها از طريق گرفتم عوارض نمي‌توان شاهد پيشرفت و تحول در حوزه شهري بود عنوان کرد: جريان سرمايه گذاري جرياني سيال است که اگر با موانع روبه‌رو شود، با تغيير مسير، چالش‌هاي بزرگي به همراه خواهد داشت.

  شاهرخي با اشاره به اينکه سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در سطح استان 4هزار و 200 ميليارد تومان بوده که 2هزار و 528ميليارد تومان از آن تسهيلات بانکي از محل‌هاي مختلف تامين شده و 1600 ميليارد تومان از آن نيز آورده متقاضيان بوده است. بدون شک مجموعه مديريتي استان در اين سرمايه‌گذاري سهم بسزايي داشته‌اند گفت:به لطف الهي و پيگيري‌هاي مسئولان استاني، همدان شاهد اقدامات خوبي در راستاي اجرا و راه‌اندازي سه سد بزرگ است که هرکدام موجب تحولات بزرگي در استان خواهند شد.

  استاندار در ادامه افزود: طرح اجراي سه گاوداري 6000 رأسي  در استان همدان در شرايط کنوني، يک تحول بزرگ است که در هيچ جاي کشور نمونه آن يافت نمي‌شود.

  وي با تاکيد بر اينکه اقدامات بنيادين و قابل ملاحظه‌اي صورت گرفته که مديران و مسئولان بايد اين مسير را تداوم بخشند و آنچه را که شايسته مردم و مقام و جايگاه آن‌ها است را به خوبي انجام دهند خاطر نشان کرد: ميراث بزرگي از فرهنگ و تمدن گذشته به دست ما رسيده است که ايجاب مي‌کند با همت و تجربه کافي، در نگهداري و ارتقاء آن، برنامه‌ريزي شود. بايد جانشين شايسته‌اي براي گذشتگان خود بود.

  شاهرخي با بيان اينکه مديري که خود را به آب نمي‌زند و يا در مسير توسعه استان از برنامه‌هايش جا بماند، همان بهتر که جايش را به شخصي که مي‌تواند و تشنه خدمت است واگذار کند عنوان کرد: کميت و کيفيتِ عملکرد مديران بر اساس کارکرد و فعاليت‌هاي آن‌ها سنجيده مي‌شود و از آن‌هايي که در عرصه توسعه استاني خوش درخشيده‌اند ارج‌گذاري و تقدير خواهد شد.

   از هيچ مديري پذيرفته نيست که از برنامه توسعه 98 جا بماند.

  استاندار تاکيد کرد: فرمانداران بايد، فعاليت‌ها را هم رصد کنند و، هم همکاري‌هاي لازم براي تسهيل امور انجام دهند.

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه نقش دانشگاه در توسعه استان نقش بي‌بديلي است، همت مديران و هيئت امناي دانشگاه در ايجاد رشته پزشکي در دانشگاه آزاد، نمونه‌اي از اين اقدام است که باعث جذب دانشجو در اين زمينه خواهد شد افزود:  دانشگاه روابط خوب و گسترده‌اي با دستگاه‌هاي اجرايي برقرار کرده است، دستگاه‌هاي اجرايي نيز بايد ارائه نياز‌ها و مشکلات خود به دانشگاه، ارتباط موثري برقرار کنند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
        
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/11/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1410
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.