10 آذر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 6314
هفته جاری: 19675
ماه جاری: 68660
تاکنون: 16929390
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: استان همدان آماده سرمايه‌گذاري در تمامي حوزه‌هاست
 • استاندار همدان گفت: حمايت و پشتيباني همه‌جانبه از سرمايه‌گذاري، از اولويت‌هاي مجموعه مديريتي استان همدان است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري همدان،سيد سعيد شاهرخي در جلسه بررسي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري وزارت دفاع در استان افزود: بنابراين آمادگي هرگونه همکاري در زمينه سرمايه‌گذاري فراهم است.

  وي با اشاره به استقبال وزارت دفاع براي سرمايه‌گذاري در استان همدان، گفت: از حُسن نيت و نگاه مثبت وزير دفاع و مجموعه سرمايه‌گذار اين وزارتخانه به استان همدان قدرداني مي‌کنيم.

  شاهرخي همدان را مکاني مناسب براي سرمايه‌گذاري دانست و گفت: موقعيت جغرافيايي استان همدان از لحاظ نزديکي به تهران، خط راه‌آهن، فرودگاه مناسب و ديگر مزيت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود، فرصت کم‌يابي براي سرمايه گذاري در زمينه‌هاي مختلف است.

  وي افزود: بر اساس برنامه مدون و راهبردي توسعه استان، در همدان پروژه‌هاي قابل توجهي در دست اجرا هستند که نظر سرمايه‌گذاران متعددي را به خود جلب کرده و طالب همکاري هستند.

  استاندار همدان در ادامه با اشاره به ميزان سرمايه‌گذاري در استان، گفت: از ابتداي سال 98 تاکنون  4هزار و 300 ميليارد تومان براي سرمايه‌گذاري در نظر گرفته شده، که نشان از مهيا بودن شرايط و امکانات براي سرمايه‌گذاران در استان دارد.

  وي تاکيد کرد: کارگروه‌هاي تعيين شده، بايد بسته‌هاي پيشنهادي با ارزش افزوده و تضمين بازگشت سرمايه و قابل توجه، تهيه و تدوين کنند و در اختيار هيئت کارشناسي سرمايه‌گذاري وزارت دفاع قرار دهند، تا آن‌ها با برنامه‌ريزي‌هاي کارشناسي شده راه‌کارها و نظرات خود را ارائه کنند.

  شاهرخي اظهار کرد: گروه کاري مشترکي تشکيل شود، و به صورت هفتگي پيگير مصوبات انجام شده در جلسات باشد. مسئوليت اين گروه کاري نيز بر عهده مهندس پورمجاهد، معاون اقتصادي خواهد بود.

  وي افزود: از سوي ديگر نزديکي همدان به کانون‌هاي جمعيت مانند تهران فرصت خوبي براي ايجاد هتل‌هاي پنج ستاره از لحاظ سرمايه‌گذاري در زمينه‌هاي مختلف داشته باشد، بنابراين مي‌توان به عنوان گزينه سرمايه‌گذاري به آن توجه کرد.

  استاندار همدان تشريح کرد: وزارت دفاع مي‌تواند به صنايع تبديلي و همچنين طرح‌هايي که به هر دليل به تملک بانک درآمده‌اند نيز توجه داشته باشد، چون در اين زمينه امکان مناسبي براي سرمايه‌گذاري نيز وجود دارد.

  وي گفت: غار عليصدر با يک‌ميليون بازديد کننده در سال، يکي از گزينه‌هاي مهم و قابل توجه براي امر سرمايه‌گذاري است. با توجه به اين امکان، وزارت دفاع مي‌تواند در بسط و گسترش امکانات رفاهي_گردشگري طي سفر‌هاي چند روزه، طرح‌ها و پروژه‌هاي مناسبي تعريف کند.

  وي افزود: در حوزه صنعت و معدن نيز فرصت‌هاي مناسبي در سطح استان وجود دارد که مي‌توانند در قالب گزينه‌هاي پيشنهادي به سرمايه‌گذار، ارائه شوند.

  شاهرخي اظهار کرد: در سطح استان 30 نوع مواد معدني استخراج مي‌شود و از سياست‌هاي در نظر گرفته شده اين است که با ايجاد فرآوري‌هاي مختلف جلوي صدور اين مواد به صورت خام، از استان و کشور گرفته شود.

  شاهرخي با اشاره به هر ميزان سرمايه‌گذاري در حوزه صنعت و معدن گفت: در حوزه صنعت و معدن در سطح استان همدان، 3هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده که در حال انجام هستند و قرار است تا پايان هزار و 400 به بهره‌برداري برسند.

  وي افزود: بنابراين اگر وزارت دفاع در اين زمينه توانايي سرمايه‌گذاري دارد، هيچ مانعي براي سرمايه‌گذاري در زمينه صنعت و معدن وجود ندارد و پيشنهاد مي‌شود ورود پيدا کند.

  وي تشريح کرد: از گزينه‌هاي مطلوب براي سرمايه‌گذاري منطقه آزاد به مساحت هزار و 100 هکتار مسطح واقع در فامنين است که هم از لحاظ جانمايي و هم به دليل نزديکي به راه‌آهن، اتوبان و تهران در جاي بکري قرار دارد. تمام زيرساخت‌هاي (آب، برق و گاز) آن نيز آماده براي استقرار صنايع مورد نظر وزارت دفاع موجود است.

  شاهرخي گفت: بنابراين اگر وزارت دفاع پيشنهادي در اين زمينه دارد، اين اطمينان داده مي‌شود که مجوز‌هاي بعدي در کمترين فاصله زماني ممکن کمتر از 2 ساعت صادر خواهد شد.

  وي افزود: گزينه ديگري که براي سرمايه گذاري مهيا است مساحتي به وسعت 100 هکتار در همان منطقه ويژه اقتصادي جهان‌آباد فامنين است که از لحاظ امکانات، زيرساخت‌ها، ديوارکشي، دارا بودن 4 و نيم ميليون متر مکعب آب و از همه مهمتر وجود خوراک پتروشيمي، به طور کامل آماده استقرار يک پتروشيمي است.

  استاندار همدان با اشاره به جايگاه و توانايي وزارت صنايع دفاع، گفت: با توحه به توان وزارت دفاع در زمينه‌هاي خدماتي، توليدي آن،  انتطار مي‌رود باني طرح‌ها و پروژه‌هاي ماندگاري باشند که آثار آن‌ها يک قرن در همدان باقي بماند.

  وي در پايان گفت:بنابراين پيشنهاد مي‌شود وزارت دفاع، به گزينه بسط و توسعه شاهزاده حسين(ع) در قالبي بزرگتر و با امکانات رفاهي_گردشگري پيشرفته‌و با نظر کارشناسي درباره اين گزينه پيشنهادي نيز اعلام وضعيت کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/11/23   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 405
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.