16 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 328
هفته جاری: 68784
ماه جاری: 200709
تاکنون: 16421437
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار: بانک‌ها قانون تسهيل تسويه بدهکاران بانکي‌ را رعايت کنند
 • معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندارعنوان کرد: بانک‌ها قانون تسهيل تسويه بدهکاران بانکي‌ را رعايت کنند
 • به گزارش اداره‌ کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري همدان،  ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان در جلسه مديران بانک‌هاي استان با ديوان محاسبات، گفت: بانک‌ها گره‌گشاي مشکلات مردم باشند.

   پورمجاهد افرود: بانک‌ها هرچه سريع‌تر قانون تسهيل تسويه بدهکاران شبکه بانکي کشور را اجرا کنند.

  وي گفت: با توجه به موافقت دولت و همچنين بانک مرکزي جمهوري اسلامي، يک ماه پيش،?قانون تسهيل تسويه بدهي بدهکاران شبکه بانکي کشور?جهت اجرا به کليه بانک‌ها و موسسات مالي و اعتباري ابلاغ شده است.

  وي در ادامه با انتقاد از رويکرد برخي بانک‌ها، گفت: برخي مديران ارشد بانک‌هاي مرکز تا کنون قانون تسهيل تسويه بدهي بدهکاران شبکه بانکي کشور را اجرا نکرده‌‌اند‌. مديران استاني بانک‌ها پيگير باشند و هرچه سريع‌تر اين قانون را اجرايي کنند.

  پورمجاهد افزود: اين قانون به منظور حمايت از رونق توليد و تسهيل تسويه بدهي ريالي غير جاري توليدکنندگان به بانک‌ها و موسسات اعتباري است.

  معاون هماهنگ کننده امور اقتصادي در ضرورت حمايت از توليد در سال رونق توليد، گفت: بانک‌ها بايد تقويت و حمايت واحد‌هاي توليدي که مشکل خاصي در سيستم بانکي ندارند، را در اولويت قرار دهند.

  وي افزود: بانک‌ها، ابلاغيه‌هاي دريافتي از بانک مرکزي از جمله بخشودگي‌هاي بانکي را به اطلاع دريافت کنندگان تسهيلات بانکي و واحد‌هاز توليدي بزرگ بگذراند.

  وي گفت: متاسفانه برخي از واحد‌هاي توليدي که تسهيلات دريافت کرده‌اند در جريان برخي ابلاغيه‌ها يا دستورالعمل‌هاي جديد بانک‌ها نيستند.

  پورمجاهد تاکيد کرد: داشتن وحدت رويه در شُعب بانک‌هاي سراسر استان مي‌تواند از بروز برخي مشکلات پيشگيري کند.

  وي افزود: برخي بانک‌ها بايد بتوانند اعتبارات باقي مانده را جذب و در اختيار درخواست‌کنندگان قرار دهند. بدون شک چرخش منابع، عامل مهم و تاثيرگذاري در توسعه است.

  وي با اشاره به شرايط کشور و اهميت کمک به مردم، گفت: در شرايط کنوني محدوديت‌هاي بسياري وجود دارد بنابراين توصيه مي‌شود بانک‌ها گره‌گشاي مشکلات مردم باشند.

  وي پيشگيري از تعطيلي واحدهاي توليدي را از اولويت‌هاي مهم قلمداد کرد و گفت: بايد زمينه از تعطيلي واحد‌هاي توليدي پيشگيري، و تا مي‌توانيم آن‌ها را تقويت کنيم.

  پورمجاهد در باره آزادسازي وام‌گيرندگاني که اصل وام را تسويه کرده‌اند گفت: بخش‌هاي مالي بانک‌ها مصوبات آزادسازي وثيقه‌هاي بانکي ارباب رجوع‌ها، را به آن‌ها اطلاع رساني و سعي کنند مشتري‌هاي خود را در اين زمينه اقناع کنند.

   

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/11/27   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1964
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.