30 دی 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 3989
هفته جاری: 27956
ماه جاری: 211814
تاکنون: 17116463
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: همدان رتبه نخست کاهش سوانح درون شهري کشور را کسب کرد
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان گفت: بر اساس آخرين رده بندي اعلام شده وزارت کشور در شوراي عالي ترافيک، همدان در بين 12 استان گروه دوم، رتبه نخست کاهش آمار سوانح درون شهري را از آن خود کرده است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيدسعيد شاهرخي  در شوراي راهبردي وضعيت تصادف استان همدان، اظهار داشت: اقدامات استان در بخش ترافيک و کنترل سوانح همانند ساير بخش ها، هدفمند و برنامه محور است به نحوي که «برنامه راهبردي کاهش سوانح» را به عنوان نخستين استان در کشور تهيه و تدوين کرده است.

  وي افزود: تدوين به موقع برنامه راهبردي کاهش تصادف، موجب سير نزولي آمار سوانح رانندگي و کاهش متوفيان ناشي از آن در  سطح استان همدان و همچنين تحرکي جدي براي پيشتازي در راستاي برنامه ششم توسعه کشور شده است.

   

  نماينده عالي دولت در استان همدان با بيان اينکه وقوع يک فقره تصادف هم براي ما تلخ و دردناک است، گفت: کاهش مستمر آمار سوانح رانندگي در استان همدان، نتيجه اجراي برنامه هاي هدفمند طراحي شده و همچنين تحقق اهداف پيش بيني شده دراين حوزه است.

   

  شاهرخي کاهش آمار متوفيان سوانح رانندگي و کسب رتبه برتر در اين بخش را نتيجه هماهنگي و انسجام در روند اجراي برنامه هاي پليس راه و راهور، شهرداري ها، راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و اورژانس استان همدان عنوان کرد.

   

  وي تاکيد کرد: در شهر همدان بايد از جديدترين و به روزترين فناوري و تجهيزات کنترلي و نظارتي استفاده کرده و تمامي معابر شهري را به دوربين هاي نظارتي ترافيکي، امنيتي و انتظامي براي ارتقاي امنيت جاني، مالي و عمومي شهروندان تجهيز کنيم.

   

  استاندار همدان افزود: بيش از 50 نقص ترافيکي در جاده هاي برون شهري اين استان از سوي پليس راه اعلام شده شد که فرمانداران مي توانند با برنامه ريزي و اولويت بندي مناسب براي رفع اين نواقص و نقاط حادثه خيز و پرخطر اقدام کنند.

   

  شاهرخي اظهار داشت: اجراي طرح هاي عملي براي رفع برخي از نقاط حادثه خيز نيازمند برگزاري جلسه و هماهنگي بين بخشي و تصميم گيري است به نحوي که با کمترين هزينه مي توان معابر شهري و برون شهري را براي تردد خودروها و مسافران ايمن کرد.

   

  نماينده عالي دولت در استان همدان همچنين بر تقويت روشنايي معابر برون شهري با هدف افزايش ديد شبانه و ارتقاي سطح ايمني تردد در شرايط اقليمي متفاوت تاکيد کرد.

   

  وي با تاکيد بر اينکه کيفيت خودرو و جاده به تنهايي عامل بروز سانحه رانندگي محسوب نمي شود، افزود: يک ضلع حوادث ترافيکي نحوه رانندگي است که مي بايست ضمن فرهنگسازي نسبت به نصب علائم هشدار دهنده در معابر پرتردد شهري و برگزاري نشست‌هاي توجيهي براي ارتقاي ضريب ايمني و همچنين کاهش سوانح و تلفات ناشي از آن اقدام کرد.

   

  معاون امور عمراني استانداري همدان نيز در ادامه اين جلسه گفت: در جلسه ارديبهشت ماه سال 97  شوراي عالي ترافيک کشور مقرر شد استان ها برنامه جامع کاهش تصادف را تدوين کنند که خرداد امسال اين برنامه در استان همدان، تهيه، تدوين و تصويب شد.

   

  «فرهاد فرزانه» افزود: در اين برنامه تکاليف دستگاه ها براي دستيابي به چشم انداز  برنامه ششم توسعه، پيش بيني شده و برهمين اساس آمار تلفات سوانح رانندگي مي بايست سالانه 6.1درصد کاهش پيدا کند که رقم محقق شده در استان همدان بالاتر از درصد پيش بيني شده در برنامه است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/10/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 90
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.