Mostly Cloudy وضعیت:
66°F / 18.9°C دمای هوا:
78% رطوبت:
30.21in / 1023hPa (Steady) فشار:
SSW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 4494
هفته جاری: 26971
ماه جاری: 243369
تاکنون: 10411638
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان: انتشار حقوق شهروندي مصداق امر به معروف است
 • معاون سياسي امنيتي استانداري همدان اظهار کرد: اگر بپذيريم فضاي عمومي جامعه در گذشته دچار نقصان شده، انتشار حقوق شهروندي را مي توان مصداق امر به معروف دانست که توسط نماد جمهوريت نظام تاکيد شد.
 • محمدابراهيم الهي تبار روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا بيان کرد: انتشار منشور حقوق شهروندي توسط رئيس جمهوري ضرورتي براي افزايش اعتماد عمومي و سرمايه اجتماعي است.
  وي با بيان اينکه بهترين و بالاترين سرمايه در هر کشوري سرمايه اجتماعي است اضافه کرد: منشور حقوق شهروندي تاکيدي بر ارزشهاي اخلاقي، کرامت شهروندي و ارزش هاي انقلاب است.
  وي معتقد است: کشور زماني به توسعه پايدار دست مي يابد که مردمي آگاه داشته باشد چون هر قدر دانايي و آگاهي مردم بيشتر باشد در مسير توسعه پايدار موفق تر هستيم.
  معاون سياسي امنيتي استانداري همدان گفت: اهتمام اين منشور بر آگاهي بخشي به شهروندان ايران اسلامي است تا مردم مطالبه گر و دانا باشند و بر اساس دانايي، مطالبه گر و مسئوليت پذير شده و حقوق خود را مطالبه کنند.
  به گزارش ايرنا الهي تبار افزود: هر چقدر شهرونداني آگاه و مسئولاني آشناتر به وظايف داشته باشيم منشور حقوق شهروندي اثر بخشي بالايي در انسجام ملي، کاهش شکاف دولت و ملت و افزايش اعتماد عمومي مي گذارد.
  وي تاکيد کرد: منشور حقوق فرهنگي مقوله اي مجزا و اتفاقي نو نيست بلکه حرکتي در طول قوانين مادر بوده و در تبيين مصاديقي که مي تواند حقوق مردم را نسبت به حاکميت و حقوق حاکميت را نسبت به جامعه شفاف کند اثر گذار است.
  او يادآوري کرد: طبق اصل دوم قانون اساسي؛ نظام جمهوري اسلامي را بر پايه ايمان به کرامت و ارزش والاي اسلامي و آزادي همراه با مسئوليت او در برابر خدا معرفي مي کند بنابراين بسيار روشن است که هر اقدامي در تحکيم کرامت اسلامي تلاشي براي استقرار قانون اساسي در جامعه است.
  معاون سياسي امنيتي استانداري همدان اضافه کرد: انتشار منشور حقوق شهروندي اراده دولت جمهوري اسلامي و نظام جمهوري اسلامي را بر ارتقا حقوق مردم در کشور نشان داد.
  الهي تبار ابراز اميدواري کرد: دولت بتواند در تکامل منشور حقوق شهروندي لوايح منطبق تري بر اين منشور براي ارائه به قوه مقننه آماده کند.
  وي افزود: با توجه به اظهار نظرهايي که در فضاي عمومي جامعه پيرامون اين منشور مطرح است بتواند علاوه بر آگاهي بخشي، در راستاي اجرايي منشور حقوق شهروندي که همان اجراي قانون اساسي و سياست هاي کلي نظام را در برمي گيرد اقدام کند.
  وي گفت: اقدام دولت در زمينه حقوق شهروندي، به نوعي متعهد کردن دولت نسبت به حقوق مردم و حقوق شهروندان و مسئوليت پذيري است و نياز به اين دارد که مردم حقوق خود را از مسئولان اجرايي جامعه مطالبه کنند.
  معاون سياسي امنيتي استانداري همدان بيان کرد: رويکرد دولت يازدهم نسبت به شهروندان احقاق حقوق آنان در چارچوب رسالت و وظايف دستگاه اجرايي است.
  الهي تبار افزود: انتشار حقوق شهروندي حرکت بزرگي است که مي تواند کشور را به آرمانهاي انقلاب نزديک تر کند که اين اقدام يک حرکت ارزشي و انقلابي است.
  منشور حقوق شهروندي با هدف استيفا و ارتقاي حقوق شهروندي و به منظور تدوين برنامه و خط مشي دولت، موضوع اصل 134 قانون اساسي تنظيم شده و شامل مجموعه‌اي از حقوق شهروندي است که يا در منابع نظام حقوقي ايران شناسايي شده‌اند و يا دولت براي شناسايي، ايجاد، تحقق و اجراي آنها از طريق اصلاح و توسعه نظام حقوقي و تدوين و پيگيري تصويب لوايح قانوني يا هرگونه تدبير يا اقدام قانوني لازم تلاش جدي و فراگير خود را معمول خواهد داشت.
  اين منشور در روز بيست و نهم آذر 1395 در همايش قانون اساسي و حقوق ملت با حضور رييس جمهوري و حقوقدانان و وکلا رونمايي شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/10/18   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 404
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.