Mostly Cloudy وضعیت:
66°F / 18.9°C دمای هوا:
78% رطوبت:
30.21in / 1023hPa (Steady) فشار:
WSW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 8
امروز: 4532
هفته جاری: 27009
ماه جاری: 243407
تاکنون: 10411673
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان: شناخت مردم از حقوق شهروندي، مطالبه گري آنان را افزايش مي دهد
 • معاون سياسي و امنيتي استانداري همدان گفت: هر قدر دانش مردم نسبت به حقوق خود بالا برود مطالبه گري آنها نيز افزايش مي يابد و بر آن اساس مديران نظام و جامعه بايد بتوانند پاسخگوي مطالبات باشند تا اجراي قانون اساسي را رقم بزنند.
 • محمد ابراهيم الهي تبار روز شنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان همدان افزود: منشور حقوق شهروندي يکي از برنامه هاي رئيس جمهوري بود که در برنامه کاري ايشان گنجانده شده بود که آذر ماه امسال در تهران رونمايي شد.
  وي اضافه کرد: اين منشور از اوايل شگل گيري دولت يازدهم در سايت هاي مختلف براي اظهار نظر صاحب نظران و براي بهتر بسته شدن در اختيار افکار عمومي قرار گرفت.
  وي گفت: به دليل حساسيت اين منشور رئيس جمهوري در نشست هاي کارشناسي در حوزه تجربي و نظري از افراد خبره و صاحب نظر استفاده کرده است.
  وي اظهار کرد: در نهايت منشور حقوق شهروندي براي در اختيار گرفتن افکار عمومي براي ابلاغ به دستگاه ها معرفي شد و در اين منشور از همه قوا کمک خواسته شده تا براي تحقق آن که مطالبات و سياست کلان نظام است کمک شود تا در سطح جامعه گسترش يابد.
  معاون استاندار همدان گفت: در ابتداي منشور فرهنگي که در قانون اساسي هم آمده دو بخش حقوق ملت بر حاکميت و حقوق حاکميت بر مردم که متمايز شده است اشاره شده و ميثاقي که بين مردم و دولت بسته شده که مردم به آن راي دادند.
  الهي تبار گفت: در منشور حقوق شهروندي نظام حقوقي و سياست هاي کلان امام راحل و رهبر معظم انقلاب مد نظر قرار گرفته و اعلام شده است
  وي ادامه داد: حق آزادي و انديشه و قانون دسترسي به اطلاعات که در اين دولت اجرايي شده است بخشي از اين منشور است که دولت خود را متعهد ديده است ورود پيدا کرده است.
  الهي تبار گفت: در سطح استان ها کارگروه هاي براي پيگيري و تدوين منشور حقوق شهروندي براي آشنايي اقشار مختلف با حقوق خود برگزارمي شود.
  وي ادامه داد: انتشار حقوق شهروندي را مي توان مصداق امر به معروف دانست که توسط نماد جمهوريت نظام تاکيد شده است.
  معاون استاندار همدان افزود: حقوق شهروندي موجب انسجام ملي و کاهش شکاف تاريخي دولت و ملت است و هر قدر ارتباط معنا دار دولت و ملت افزايش يابد مساوي با افزايش سرمايه هاي اجتماعي است.
  الهي تبار اضافه کرد: حقوق شهروندي مي تواند يکي از ابزارها و مواردي باشد که موجب افزايش سرمايه هاي اجتماعي مي شود.
  وي ادامه داد: حقوق شهروندي اقدام داوطلبانه در متعهد کردن خويش است گر چه خواسته شده ساير قوا براي اجرايي شدن اين منشور کمک دهند که بدون کمک اين منشور عملي نمي شود.
  وي ادامه داد: ساز و کار اجراي منشور حقوق شهروندي بر عهده استاندار است و منشور در اختيار مسئولان قرار مي گيرد و آموزش و پرورش ، دانشگاه ها و اوليا بايد نسبت به اين مسائل آگاهي داشته باشند تا از حقوق خود دفاع کنند.
  وي با بيان اينکه رسانه ها بايد به اين موضوع بپردازند گفت: منشور حقوق شهروندي بزرگترين سرمايه هاي اجتماعي است و همه ورود پيدا کنند و به عنوان يک فرصت تاريخي از آن استفاده کنند.
  وي گفت: در بخش منشور فرهنگي و اسنادي که تهيه شده همايشي با عنوان اقتصاد مقاومتي و آسيب هاي اجتماعي با روشنگري بين ارتباط با اقتصاد برگزار شد که در کاهش آسيب ها به خصوص در سياست هاي کلان نقش موثري دارد.
  الهي تبار ادامه داد: همچنين سمينار جمعيت و باروري که برگزار شد که در سند جمعيتي کشور همه مکلف هستند و همه بايد حضور يابند ولي در سطح استان همدان نرخ باروري به 2 دهم ارتقا يافته و هدف گذاري دو و 6 دهم است.
  وي به کاهش طلاق در استان همدان با تلاش مجموعه استان اشاره کرد و گفت: تشکيل بنياد صيانت از خانواده با همکاري امام جمعه همدان و ساير مسئولان نقش زيادي در اين موضوع داشته است.
  وي افزود: امسال تسهيلات ازدواج سه تا چهار برابرشده است و يک هزار و 580 ميليارد ريال تسهيلات پرداخت شده و سال گذشته 13هزار زوج وام دريافت کردند که امسال به 18 هزار زوج رسيده است.
  معاون استاندار همدان در ادامه با اشاره به اينکه دولت يازدهم مظلوم است گفت: رئيس جمهوري زماني اين دولت را تحويل گرفت که 400 هزار ميليارد تومان طرح نيمه تمام بدون پشتيباني مالي در کشور وجود داشت.
  الهي تبار افزود: کساني که امروز دغدغه مند نسبت به مسائل اقتصادي هستند اجازه گلنگ زني اين طرح ها را دادند که امروز متاسفانه به دنبال اين هستند جاي متهم و مدعي را عوض کنند.
  وي با بيان اينکه نرخ تورم 40 درصد با 800 ميليارد دلار بي سابقه است افزود: کساني که مدعي مردم شدند و برخي از اين سايت هاي زنجيره اي کمبودها را دنبال مي کنند البته ما نگراني نداريم.
  وي به توفيقات برجام اشاره کرد و گفت: برجام تصميم نظام بود و شجاعترين و خدوم ترين افراد را به تعبير رهبر معظم انقلاب وارد کار زار کرد و ظريف شخصيت محبوب ايران است و خون دل خورد و با شش قدرت بزرگ دنيا وارد مذاکره شد.
  وي با بيان اينکه برجام موجب جمع شدن بساط کساني که از تحريم ها استفاده مي کردند همانند زنجاني ها شده است افزود: آيا اين همه پيشرفت ارزش نيست چرا اينها را نمي بينيد چرا به دنبال نااميد کردن مردم هستيد.
  الهي تبار افزود: در انتخابات که يک موضوع سياسي است اجازه دهيد احزاب و گروه ها وارد شوند و خودشان پاسخگو باشند و مسئوليت عمل خود را جريان سياسي انجام دهيد ومردم خودشان تشخيص مي دهند.
  وي با تاکيد بر ايجاد نشاط و اميد در مردم گفت: ايجاد نشاط سياسي و اجتماعي و تلاش براي حفظ سرمايه مادي و معنوي کشور بايد بکار گرفته شود.
  الهي تبار با بيان اينکه دولت کارهاي بزرگي کرده است گفت: ما نمي گوييم فتح الفتوح است اما قرارداد ترکمن چاي هم نبوده بايد واقع بينانه نگاه کرد.
  وي افزود: روحيه انقلاب ما استکبار ستيزي است و اين روحيه در همه دولت مردان وجود دارد و دولت يازدهم دولت ارزش ها است و رئيس جمهوري در دوران قبل از انقلاب تبعيد مي کشيدند و براي دفاع از آرمان ها ايستاده و اکنون علم نجات اقتصاد کشور را بر دوش دارد و براي تثبيت آن با جان و دل تلاش مي کنند.
  منشور حقوق شهروندي با هدف استيفا و ارتقاي حقوق شهروندي و به منظور تدوين برنامه و خط مشي دولت، موضوع اصل 134 قانون اساسي تنظيم شده و شامل مجموعه‌اي از حقوق شهروندي است که يا در منابع نظام حقوقي ايران شناسايي شده‌اند و يا دولت براي شناسايي، ايجاد، تحقق و اجراي آنها از طريق اصلاح و توسعه نظام حقوقي و تدوين و پيگيري تصويب لوايح قانوني يا هرگونه تدبير يا اقدام قانوني لازم تلاش جدي و فراگير خود را معمول خواهد داشت.
  اين منشور در روز بيست و نهم آذر 1395 در همايش قانون اساسي و حقوق ملت با حضور رييس جمهوري و حقوقدانان و وکلا رونمايي شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/10/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 417
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.