Mostly Cloudy وضعیت:
66°F / 18.9°C دمای هوا:
78% رطوبت:
30.21in / 1023hPa (Steady) فشار:
SSW جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 4484
هفته جاری: 26961
ماه جاری: 243359
تاکنون: 10411628
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير ارشاد: سياست ما پرهيز از مناقشه فرهنگي است+تصاويردرگالري
 • وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: سياست ما پرهيز از مناقشه فرهنگي است و کار فرهنگي با پرهيز از مناقشه و رعايت الگوي وحدت ، برادري و برابري ميسر است.
 • به گزارش ايرنا سيد رضا صالحي اميري روز سه شنبه در همايش سيد جمال الدين اسدآبادي در شهرستان اسدآباد از توابع استان همدان افزود: نقطه شروع ريل توسعه کشور، فرهنگ است و بايد از اختلاف پرهيز کنيم.
  وي با بيان اينکه مردم امروز ادبيات تند، تهديد آميز و تهمت را نمي پذيرند اظهارکرد: جامعه امروز از تخريب و انگ زني و شايعه بيزار است و مردم زبان خشن را نمي پسندند و ادبيات و تند و ادبيات تهديدآميز را برنمي تابند.
  وي بيان کرد: قلم هايي که تفرقه را تبليغ مي کنند بايد شکست و زبانهايي که تفرقه و نفاق را در جامعه تبليغ مي کند بايد خاموش شود و به جاي آن گفت و گو و همدلي و همگرايي در سطح ملي تبيين شود.
  صالحي اميري با بيان اينکه اگر بنا باشد که برگرديم به اينکه بازنمايي و کالبد شکافي مجدد انجام شود بايد مسير و شيوه ي سيد جمال را انتخاب کرد افزود: اولين سياستي که در ادبيات سيد جمال دنبال مي کنيم تغيير است.
  وي تصريح کرد: شيوه سيد جمال الدين اسدآبادي تغيير در بينش، نگرش و روش است و تغيير در بستر فرهنگ ديني و سياسي اتفاق مي افتد.
  وي با بيان اينکه سيد جمال الدين اسدآبادي در 140 سال قبل تغيير را در حوزه فرهنگ دنبال مي کرد، يادآورشد: اين تغيير در مقطعي که استبداد در داخل کشور و دنيا بيداد مي کرد به وقوع پيوست.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ويژگي سوم سيد جمال را انتخاب مسير گفت و گو دانست و افزود: گفت و گوي فرهنگي و ديني گفت و گوي بسيار مهمي است و يکي از راهبردهاي کاري در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت و گو است که در هفته گذشته اولين گفت گوي فرهنگي در تهران در بين اصحاب فرهنگ و هنر در بين دولتمردان آغاز شد.
  صالحي اميري ادامه داد: بنا است اين گفت و گو درسطح ملي گسترش داده شود چرا که بيش از هر زمان ديگري به گفت و گو نياز داريم، چرا که گفت و گو راه رسيدن به قله هاي توسعه و فرهيختگي است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بيان کرد: بايد با يکديگر گفت و گو کنيم تا بتوانيم شناخت بيشتري از يکديگر داشته باشيم تا درک خود را نسبت به مسايل افزايش دهيم. و بايد گفت و گو کنيم تا براي ديگران نيز حقي قائل شويم.
  صالحي اميري ادامه داد: اگر بخواهيم از سيد جمال براي امروز جامعه ايران درس بگيريم و اين درس، انتخاب مسير گفت و گو براي تحول فرهنگي و تغيير است.
  وي با بيان اينکه گفت و گو و پذيرش حق ديگران از آموزه هاي سيد جمال بوده است گفت: گفت و گو در کاهش شکاف، انشقاق، انگ زني، تخريب، اتهام و نفاق است و ما امروز بيشتر از هر زمان ديگري به زبان گفت و گو و وحدت و انسجام نياز داريم.
  صالحي اميري گفت و گو را نياز جامعه امروز دانست و گفت : اين گفت و گو بايد فاقد هرگونه طبقه اجتماعي و صف بندي هاي سياسي باشد .
  وي در ادامه به سفر سيد جمال اسدآبادي به کشورهاي مختلف اشاره کرد و ادامه داد: عروه الوثقي نماد گفت و گو ايراني در دنياي آن روز بوده است که در قلب اروپا (پاريس) منتشر مي شده است.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد: امروز اگر به محتواي عروه الوثقي برگرديم مي بينيم که پيام هاي روشني دارد که براي امروز جامعه ايران مي تواند اسوه گفت و گو و فرهنگ باشد.
  صالحي اميري با بيان اينکه نفوذ و تاثيرگذاري ملت ها از منظر تاريخي و فرهنگي تاثير گذار است افزود: توسعه سياسي مبتني بر منافع، رقابت، اشتراکات فرهنگي و همکاري هاي فرهنگي است.
  وي تاکيد کرد: امروز نيازمند بازنگري و بازشناسي انديشه هاي سيد جمال اسدآبادي هستيم که براي تحول در عرصه فرهنگي و اجتماعي و مناسبات فرهنگي تاثير گذار است.
  وي گفت: در جهان اسلام که آتش نفاق، خشم، انتقام جويي، خشونت و ترور در آن در حال گسترش است بيش از هر زمان ديگر به سيد جمال هايي نياز داريم که بتوانند خشم جهان اسلام را دور و مسير گفت و گو را آغاز کند.
  صالحي اميري با اشاره به شعله ور شدن آتش تحجر در منطقه، کشتار انسانهاي بي گناه به دست گروههاي تکفيري خاطرنشان کرد: جهان امروز نيازمند مصلحاني مانند سيد جمال است تا بادنياي اسلام گفت و گو کنند.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: در فضاي فعلي درسي که از سيد جمال مي گيريم نوسازي ، نوگرايي و نو انديشي فرهنگي است که به وضع موجود زمان خود اعتراض مي کند و نوسازي و نوگرايي فرهنگي و نو انديشي ديني از نکات مهمي است که مي توانيم از سيد جمال تاثير بگيريم.
  صالحي اميري افزود: افتخار بزرگي براي همدان و اسدآباد است که مردان بزرگي از اين ديار حرکت کردند و نشان مي دهند رمز و رازي در اين جغرافيا نهفته است و ما بايد کشف کنيم که رمز جغرافيا چيست که بزرگان شعر فلسفه، فقه، ادب و فرهنگ همه از اين جغرافيا برخاسته اند.
  وي ادامه داد: جوانان استان همدان بايد احساس غرور ،هويت و نشاط داشته باشند و به خاطر سرمايه هاي بزرگي که امروز در اختيار دارند و اين سرمايه ها از سرمايه هاي اقتصادي بسيار با ارزش تر والاتر و ماندگار تر است.
  صالحي اميري با تاکيد براينکه اين سرمايه هاي هويت آفرين يک جامعه هستند، افزود: ما در ايران اسلامي به همدان افتخار مي کنيم و دنيا ي اسلام و جهانيان به اين ديار افتخار مي کنند.
  وي با بيان اينکه همه ما بر سرسفري سيد جمال و باباطاهر و ديگر بزرگان از جمله قطب عالم معرفت و فضيلت، شيخ الرييس ارتزاق مي کنيم تصريح کرد: بايد انديشه هاي بزرگان در اقصي نقاط جهان منتشر شود تا انقلاب فرهنگي در جامعه شکل گيرد.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بر اين باور هستيم که عدالت فرهنگي يعني اين شعار که' ايران تهران نيست'.
  صالحي اميري افزود: براي تحقق اين شعار هفته اي يکبار به استانها سفر مي کنيم تا از نزديک بتوانيم شعار عدالت فرهنگي را پياده کنيم.
  وي با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص توزيع زيربناهاي فرهنگي در اقصي نقاط کشور افزود: برنامه ريزي شده که در سال 96 بسياري از جشنواره ها را به مراکز استانها منتقل کنيم و نمايشگاه هاي کتاب را به قلب استانها ببريم چرا که تهران ايران نيست و همدان پاره تن ايران است.
  وي با اشاره به همدلي و هم نوايي مسئولان استان همدان يادآورشد: براي من بعنوان عضو دولت مايه مباهات است و خوشحالم که از اين استان پيام وحدت و همدلي را به رييس جمهوري انتقال مي دهم.
  صالحي اميري ادامه داد: اين انسجام سرمايه بزرگي است که جوانان، فرهيختگان و روحانيان با هم دارند.
  وي تاکيد کرد: با همکاري استاندار و نمايندگان مردم همدان در مجلس برنامه ريزي را انجام خواهيم داد تا زير ساخت هاي فرهنگي را در اسدآباد گسترش داده زيرا همدان مرکز گفت و گوي فرهنگي است.
  وزير فرهنگ و ارشاد امروز سه شنبه در سفر يک روزه خود به همدان علاوه بر شرکت در همايش سيدجمال الدين اسدآبادي همچنين با اصحاب فرهنگ و هنر استان همدان ديدار خواهد کرد و در شوراي اداري اين استان حضور مي يابد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/12/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 404
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.